Українці у Колумбії: єдиний ризик – бажання залишитися тут

69

Джерело: 20minutes.ua
Автор: Володимир Мороз

Про успіхи і турботи українців цієї латиноамериканської держави розмовляємо із учасницею громади Любавою Січко.

Скільки українців є в Колумбії?

Художня лялька

Серія скульптур «Дерево Життя»

Сукня довга пряма “Геометрія”

Дуже важко відповісти на це питання. У Колумбії, на превеликий жаль, ще немає офіційного посольства України, тому й офіційні дані відсутні. У Колумбії є тільки почесний консул України – Луїс Бернардо Рамірес – який може допомогти при форс-мажорних ситуаціях. Ми своїми зусиллями почали створення української громади, розпочали пошук українців по всій Колумбії, і на цей час нам офіційно вдалося зібрати біля 50 українців. Але взагалі нас, українців, набагато більше.

sbd17

Чи існує організоване культурне життя українців?

Українці в Колумбії самоорганізовуються з різних нагод: святкування Різдва, Пасхи, дня Вишиванки, Дня Незалежності України. Також влаштовуємо звичайні зустрічі нашої громади – попити каву та провести час разом.

Чому і коли більшість українців виїхали у Колумбію?

Є різні групи українців. Більшість тих, кого нам вдалося зібрати, це молоді люди, які проходять стажування у своїй професійній сфері, приїжджають у відрядження або просто подорожують. Також є українці, які приїхали до Колумбії ще за часів СРСР, вийшовши заміж за колумбійців.

Чи важко адаптуватися у цій країні?

Я вважаю, що навпаки, досить легко. Персонально у нас не було проблем з адаптацією, ніколи не відчували культурного шоку, який би змусив почуватися дискомфортно. Звісно, є багато відмінностей між українцями та колумбійцями. Але колумбійці дуже гостинні, відриті, позитивні люди. Тому адаптація пройшла дуже швидко. Проблеми можуть виникати на початку, коли тільки знайомишся з новою культурою. Звісно, що у всіх культурах є свої звичаї та традиції, до яких треба звикнути і зрозуміти. Серед можливих складнощів може бути те, що колумбійці не дуже пунктуальні і їхній стиль життя досить розмірений. Для нас, українців, це може спричинити дискомфорт, але з часом розумієш, що у всьому є свої недоліки та переваги і просто адаптуєшся до цього нового стилю.

sbd19

Як місцеві жителі ставляться до українців? Чи існують стереотипи?

Відверто кажучи, колумбійці взагалі люблять іноземців. І до українців ставляться з великою повагою та навіть із захопленням. Раніше існував стереотип, що росіяни та українці – це одне і те ж саме. Але на даному етапі колумбійці вже розуміють важливість розмежування цих народів.

Читати за темою:  Народна дипломатія в Мексиці: інтерв’ю з Оленою Клопотою

Ким працюють українці в Колумбії?

Багато українців працюють за своєю професією: викладачі іноземних мов, перекладачі, лікарі, інженери. Багато-хто має свій власний бізнес – торгівля квітами. Деякі жінки є домогосподарками.

sbd18

Чи українці, які приїхали в Колумбію, планують там залишатися назавжди?

Важко сказати про всіх українців, але після спілкування з більшістю з них розумієш, що вони почувають себе дуже комфортно в Колумбії. Деякі приїжджають тільки на стажування або на певний термін роботи і після закінчення повертаються в Україну.

Читати далі

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.