Українсько-польські проблеми: чому український гурт OT VINTA затримали на кордоні?

49

Гурт OT VINTA є частим учасником закордонних фестивалів, в тому числі і польських. Виступи музикантів ніколи не викликали труднощів чи протестів. На вихідних 2-3 липня гурт мав виступити в Перемишлі та Варшаві. Проте виступ музикантів у прикордонному місті скасували взагалі. Приводом до цього стали вимоги ультрас: польські націоналісти звинувачують лідера гурту Юрія Журавля у пропагуванні культу Степана Бандери й ОУН і УПА. Реагуючи на такі вимоги, мер міста Роберт Хома рекомендував організаторам щорічного українського концерту «Ніч на Івана Купала» скасувати участь гурту в цьому концерті, а потім фактично відмовився гарантувати безпеку для учасників заходу.

Вчора, 3 липня, гурт мав виступити у Варшаві в рамках фестивалю «Plac Defilad». Але гурт не впустили до Польщі прикордонники на переході Зосін-Устилуг. Це відбулось о 4 годині ранку 3 липня. Прикордонники пояснювали, що не можуть впустити музикантів, бо є такий наказ від польського МВС. І він – безстроковий.

«Після зняття відбитків пальців і перевірки документів нас відвели в приміщення з тісним кабінетиком, де вже було семеро, і протягом 9 годин викликали по одному і заповнювали бланки. Згодом нам пояснили, що прийшов наказ від МВС Польщі не пропускати через кордон. Крім того, з’явилася загроза депортації та анулювання 5-річних шенгенських віз», – написав у мережі Юрій Журавель.

Художня лялька

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Варто зазначити, що такий тривожний випадок – не єдиний. Минулої неділі, 26 червня, агресивно налаштовані націоналісти, футбольні хулігани, а також представники організації «Всепольська молодь» напали на традиційну щорічну українську ходу православних та греко-католиків до військового кладовища в Пікуличах поблизу Перемишля, де поховані воїни українських визвольних змагань. Зокрема, нападники подерли вишиванку 60-річного чоловіка, кинули на землю одну з церковних хоругв.

Читайте за темою: Україна, Польща та малий прикордонний рух

Українські активісти та організації з занепокоєнням спостерігають за подіями. Зокрема, ОУП заявили, що «із зростаючим занепокоєнням спостерігають за агресивними діями, спрямованими проти української меншини Польщі, а також посиленням антиукраїнської істерії в Польщі». В Об’єднанні зазначають, що це є черговою хвилею агресії проти українців в Польщі, що вже мало місце в 90-х роках минулого століття. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.