Україна та Канада підписали Угоду про зону вільної торгівлі

65

Сьогодні Україна та Канада підписали Угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ). Угоду підписано канадським міністром міжнародної торгівлі Христиною Фріленд та українським міністром економічного розвитку та торгівлі Степаном Кубівим у присутності Президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.

Угода про ЗВТ була підписана в рамках візиту прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо до України. «Цього тижня розпочався візит прем`єр-міністра Канади. Це дуже важливий наш партнер. Сьогодні буде підписано Угоду про зону вільної торгівлі з Канадою. Це – ще один додатковий інструмент розвитку бізнесу», –  так прокоментував подію Володимир Гройсман, очільник Уряду України.

Підписанню Угоди передував довгий шлях, зокрема, було проведено 6 раундів переговорів.

Футболка

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Серія скульптур «Дерево Життя»

«Після 125 років єдності наших людей, підтримки української громади, політичної підтримки, ми нарешті поставили торгівлю серед наших пріоритетів. І що для мене важливо, що Канада і Україна, попри всі зміни, завжди лишатимуться пріоритетом одна для одної! Важливо, що нові уряди не лише підтримали ініціативу попередніх урядів, але ще й на найвищому рівні визначили це для себе як особистий пріоритет!», – написала торговий представник України Наталія Микольська на своїй Facebook-сторінці.

За розрахунками Мінекономрозвитку, зона вільної торгівлі передбачає зняття торговельних обмежень і повне скасування торгових мит на основні групи товарів протягом пільгового періоду 3-7 років. Зокрема, відразу після набуття чинності угодою скасовуються торгові мита на рибу, зернові, вина, соки, хлібобулочні вироби, а також на одяг, металопродукцію, складники та електротехніку. Протягом 3-7 років скасовуються мита на м`ясо, яйця, овочі, молочну продукцію, а також будівельні матеріали, продукцію машинобудування, включаючи складники до літаків, автомобілі та трактори. Крім того, документ дає можливість українським і канадським компаніям брати участь у державних закупівлях обох країн.

Читайте за темою: Україна відправила до ЄС перші партії корисних чорних ягід

Варто також зазначити, що у структурі експорту товарів з України до Канади традиційними товарами є неблагородні метали – 36 %; частини до рухомого складу – 12 %; машини, устаткування – 9 %; екстракти дубильні – 8 %; іграшки – 6 %; деревина – 5 %. У 2016 році (за січень-квітень) найбільше зростання експорту спостерігається по таких товарних групах, як: частини до рухомого складу – зросли на $3,5 млн. (торік у січні-квітні не експортувались); екстракти дубильні, жири та олії, одяг трикотажний.

Додамо також, що Христина Фріленд є онукою українських емігрантів, яка брала активну участь в житті української спільноти в Канаді.  GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.