Україна, Польща та малий прикордонний рух

60

Вчора, 1 липня, Державна прикордонна служба повідомила, що Польща тимчасово призупинила малий прикордонний рух з Україною: «Згідно з дипломатичною нотою Міністерства закордонних справ Республіки Польща з 4 липня 2016 призупинено малий прикордонний рух між Україною і Польщею в частині, що стосується в’їзду та перебування на території Польщі жителів прикордонних районів України, у яких є видані відповідними органами Республіки Польща дозволи».

Польща та Україна мали спеціальні домовленості з 2008 року, які уможливлювали перетин кордону з Польщею для жителів прикордонних територій України, які мали спеціальні документи. Проте після заяви Варшави, у ніч з 3 на 4 липня з 01:00 за київським часом громадяни України, які могли перетинати кордон із Польщею за спеціальними дозволами в рамках малого прикордонного руху, зможуть перетнути кордон тільки на загальних підставах з визначеними польською стороною документами – паспортними документами та візою.

Така новина викликала небувалий резонанс в Україні, а тому польське МЗС змушене було пояснити ситуацію. Зокрема, польські дипломати зазначили, що малий прикордонний рух припинено тимчасово у зв’язку з організацією в Варшаві 8-9 липня саміту Організації Північноатлантичного договору (НАТО), а в Кракові – 20-31 липня Всесвітніх юнацьких днів, під час яких очікується візит Папи Римського Франциска.

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Сукня довга пряма “Геометрія”

Читайте за темою: Закордонна Україна: що писали англомовні ЗМІ про українські реалії в останній тиждень червня

Проте щодо дати остаточного поновлення руху польська сторона повідомить пізніше, зазначають Українські новини. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.