Посол України в Канаді розвінчав міфи про тамтешню діаспору

50

Автор: Марічка Паплаускайте
Джерело: Vidia

Уявлення про українську діаспору в Канаді, яке побутує серед більшості українців в Україні, є неповними і часто хибними. Таку думку в інтерв’ю газеті «Гордон» висловив український Посол в Канаді Андрій Шевченко, передає VIDIA.

«Існує думка, що це – наївне вишиванкове співтовариство, яке об’єднує українська мова, танець, пісня, розписування яєць на Великдень. Друга думка: що діаспора — це об’єднання мільйонерів, які тільки й думають, як відправити гроші в Україну. І те й інше — неправда», — говорить Андрій Шевченко.

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Футболка

За його словами, українська канадська громада — повноцінне об’єднання справжніх канадців. «Вони пишаються тим, що вони – канадці, і тим, що вони – українці. Це особистості, що реалізувалися. Серед них — депутати парламенту, міністри, бізнесмени вищого рівня, зірки національного масштабу», — зазначив Посол.

«Коли я був маленький, у мене були друзі, які отримували посилки з Канади. Пам’ятаю, в радянські часи це було предметом заздрості, — пригадав Андрій Шевченко. — Багато хто думав, в Канаді гроші з неба сиплються. Зараз розуміємо, більшість тих, хто відправляли далеким родичам в Україну посилки, були звичайними людьми, що важко працювали. При цьому вони з дитинства були привчені: ти реалізуєш себе, але знайди можливість якусь копійку передати в Україну, там людям непросто».

«Раніше це були бандеролі і посилочки. А зараз ви не уявляєте, яка величезна допомога йде нашим військовим, переселенцям, госпіталям. Скільки канадських лікарів їздять в Україну, щоб безкоштовно поставити протези або зробити пластику нашим військовим, а часом і врятувати життя бійцям. Ця традиція і звичка допомагати безцінна», — додав він.

Посол України також назвав потужним лобістом інтересів України перед канадським урядом і парламентом — Конгрес українців Канади.

Читайте за темою: Що потрібно для прориву в IT

«Іноді, коли я приходжу на якусь зустріч до міністра або впливового депутата, я бачу у нього на столі тези, написані Конгресом. Це означає, що до того як зустрітися зі мною, вони вже говорили з представниками української діаспори та знають, чого очікує від них величезна українська громада Канади. У цьому сенсі я привілейований посол. На мене з великою заздрістю дивляться колеги з інших країн, тому що ніхто з них не може похвалитися такою потужною адвокацією і підтримкою, яку надає національна громада», — резюмував Андрій Шевченко.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.