Фестиваль «Етнохутір» – свято дружби України та Ізраїлю

88

24 червня ізраїльтяни отримали можливість побувати в Україні, долучитися до її народної музики, спробувати вареники і купити вишиванку, адже у Тель-Авіві відбувся традиційний український фестиваль «Етнохутір». Вже другий рік поспіль фестиваль організовує громадська організація Israeli Friends of Ukraine за підтримки канадської ініціативи Ukrainian Jewish Encounter.

«В процесі підготовки до фестивалю, як завжди, брали участь волонтери нашої організації. Цього разу ми отримали багато звернень від різних людей, які пропонували свою допомогу, а також бажали стати учасниками благодійної ярмарки. Також до події долучилися українські волонтери, з якими ми співпрацюємо вже не перший день. На фестивалі збиралися кошти для допомоги дітям, що знаходяться на лікуванні в Ізраїлі, та дитячим будинкам в Україні. Це свято було б неможливим без сприяння наших постійних партнерів, міжнародної організації Ukrainian Jewish Encounter. Ми співпрацюємо вже деякий час і завдяки цій співпраці народжуються чудові культурні проекти та соціальні події. Крім того, цього разу ми отримали допомогу в організації від людей, які раніше були звичайними відвідувачами наших подій або просто чули про це від друзів. Для нас дуже важливо, щоб все більше людей дізнавалися про нашу діяльність та долучалися до активної участі в роботі!», – зазначає Анна Жарова, голова громадської організації Israeli Friends of Ukraine.

Український фестиваль «Етнохутір» відвідали понад 1000 гостей. Звичайно, як і на кожному українському святі, не обійшлося без смачного борщу та справжніх вареників, якими організатори частували відвідувачів. Але це далеко не всі частування, які можна було спробувати: українські закуски із чорного хліба та сала під горілочку, патріотичні пряники, пироги із вишнею та сиром та ще багато смакоти.nnd113«Цього разу нам вдалося залучити набагато більшу кількість ізраїльського місцевого населення, це – люди, які цікавляться культурою України, підтримують українців, та прагнуть укріплення дружніх стосунків. Цього року на фестиваль прийшло вдвічі більше людей, ніж у минулому році», – розповідають організатори.

Сукня довга пряма “Геометрія”

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Читайте за темою:  Global Ukrainians в пошуках нової моделі української народної культурної дипломатії

Відвідувачів також дивували музичними сюрпризами. На сцені виступила популярна група «Сен-Тропе» з України та ізраїльська клейзмер-група «Gefilte Drive». Обидва колективи мають неповторний стиль і особливу харизму, тому погода у залі була спекотною, а настрій – запальним. Свято прикрасили неповторні гарячі танці у виконанні національного грузинського балету «Сухішвілі» під керівництвом Тамаза Ціціашвілі, а колектив народних танців «Вія» познайомив гостей з литовським фольклором.

Грузинський балет «Сухішвілі»
Грузинський балет «Сухішвілі», фото Шимон Бриман

На фестивалі також відбулась виставка-продаж картин і керамічних виробів, створених руками українських бійців АТО під час психологічної реабілітації, в рамках проекту «Зігрій душу», який був заснований Ковельським центром допомоги під керівництвом Ганни Лисакової.

nnd116
Малюнки, зроблені воїнами АТО під час реабілітації

nnd115Гості фестивалю мали можливість оцінити понад 50 художніх витворів – картин та кераміки, які волинські військові, що пройшли пекло війни, створили власноруч під час арт-терапії. За кожною картинкою стоїть людська доля. Ізраїльтяни, щиро співчуваючи трагічним подіям в Україні, розпитували зі сльозами на очах про життя кожного бійця-художника з реабілітації. Люди придбали 12 полотен з виставки на загальну суму 1260 шекелів (8126 грн.). Ці кошти будуть використані на придбання арт-матеріалу для роботи з наступними бійцями під час реабілітації.

«Відгуки відвідувачів були дуже теплими та емоційними. Подія вже наступного дня була освітлена багатьма онлайн ЗМІ ресурсами, а сторінка у Facebook наповнилася яскравими фотографіями від професійних фотографів та звичайних фотолюбителів, а також теплими відгуками та подяками. І це – найкраща нагорода за нашу роботу. Ми дуже раді, що подія цього року набула більшого масштабу і гості отримали можливість не тільки гарно провести час, але й долучитися до культур країн, що були представлені на фестивалі!», – ділиться враженнями Анна Жарова.

Читайте за темою: Найпопулярніші українські закордонні культурні івенти

Гостями фестивалю стали також Посли України та Литви в Ізраїлі Геннадій Надоленко і Едмінас Багдонас. Глава організації Israeli Friends of Ukraine Анна Жарова отримала подяку Посольства України.

Посол України в Ізраїлі Геннадій Надоленко і голова організації Israeli Friends of Ukraine Анна Жарова
Посол України в Ізраїлі Геннадій Надоленко і голова організації Israeli Friends of Ukraine Анна Жарова, фото Шимон Бриман

Загалом, український фестиваль в Тель-Авіві переріс в українсько-єврейсько-литовсько- грузинське свято дружби. Головна мета заходу була зблизити дві культури, довести, що Україна та Ізраїль – друзі і готові допомогти один одному. GU

Сохранить

Сохранить

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.