Експати — важливий ресурс для України, не можна ігнорувати його, — Віолета Москалу

311

Джерело: Громадське радіо

Віолета Москалу, співзасновниця мережі Global Ukrainians розповіла про Форум, який відбудеться у Києві 15-16 липня та про те, хто такі «Global Ukrainians».

Андрій Куликов: Наскільки Ви сприймаєте себе як іноземку?

Віолета Москалу: Я українка румунського походження. Останні 15 років жила, навчалася, працювала в університеті Франції. Тому наш рух називається Global Ukrainians — це українці, які мають досвід у різних країнах, на різних континентах.

Ми намагаємось працювати не з усією діаспорою, а створити комунікаційну платформу для залучення експатів, українців, які виїхали за останні 10-15 років, ще не втрачені для країни. Ми працюємо в напрямку найуспішніших українських молодих людей, які працюють в таких компаніях як, наприклад, «Google», «Facebook», викладають в університетах.

Сергій Стуканов: Про які країни йдеться?

Віолета Москалу Авторські права: «Громадське радіо»
Віолета Москалу
Авторські права: «Громадське радіо»

Віолета Москалу: На сьогодні, у нас прямі контакти з понад 400-ми людьми. Кожен має навколо себе групу волонтерів в 70 країнах на всіх континентах. Це може бути в екзотичних країнах, де класичної діаспори не було, в Катарі, Дубаї, ПАР. Це новий феномен.

Є дослідження, які показують зріз в українській діаспорі. Ольга Олейнікова в Сіднеї зробила кандидатську роботу. За статистикою видно, що ті, хто виїхав протягом 2000 – 2004 років, виїжджали не для виживання, а в пошуках досягнень. Люди з освітою та знанням мов швидко отримували другу-третю освіти, добре інтегрувалися.

До Майдану остання хвиля діаспори не дуже відчувала потребу віддавати час, енергію, гроші на благо проукраїнських проектів. Останній Майдан підняв велику хвилю та патріотизм по всьому світу.

Сергій Стуканов: 15-16 липня в Києві відбудеться третій Форум Global Ukrainians. Коли були перші два?

Віолета Москалу: Ми зібралися рік тому. Була перша зустріч — понад 50 людей з різних країн. Вирішили, хто такі Global Ukrainians. Думали, які у нас могли б бути спільні проекти, визначили напрям роботи, потім запустили перший проект — це інформаційно-аналітичний проект Global Ukraine News, де ми продукуємо контент про українські івенти, музику, фестивалі. У нас, окрім, української, російської, англійської, є китайська, грецька мова. Думаю, до кінця літа буде 10-12 мов.

Global Ukraine як організація і Global Ukrainians як рух — це метафора, яка символізує, що Україна зараз може зробити стрибок, мати нову якість, парадигму.

Це історичний шанс, його не можна змарнувати. Facebook, Google, Microsoft створили ті умови, щоб ми могли створювати новий тип організацій, новий тип суспільства. Сьогодні усе можливо. Комунікація стала максимально швидкою, тобі легше знайти однодумців по всій планеті, в усіх регіонах.

Читати за темою:  Global Ukrainians в пошуках нової моделі української народної культурної дипломатії

Ми запускаємо Business Hub — це платформа для просування українських брендів — культурних, туристичних, бізнесових.

Сергій Стуканов: Одне з ваших завдань — оформлення стратегічних та практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності просування інтересів України у світі. Якими будуть ці рекомендації?

Віолета Москалу: Вони оформленні, буде дискусія. Після Форуму зробимо прес-конференцію — у вівторок, 19 липня, в УКМЦ. Ми офіційно передамо пакет рекомендацій у профільні міністерства, щоб надали нам відповідь. Потім зробимо круглий стіл, зможемо офіційно прийняти стратегію народної дипломатії.

Ми більше працюємо з тими, хто має потенціал. З тими, хто може організувати інших, бере ініціативу і не чекає благословення. Два роки тому я написала стратегію розвитку народної дипломатії через експатів, відправила в адміністрацію президента. Мені сказали, що стратегія класна, але щоб я написала екшн-план. Я написала. А потім мені сказали, що президент повідомив, що пізніше займеться закордонним напрямом. І це був серпень 2014 року. Не можна відштовхувати цей ресурс та ігнорувати його.

Слухати випуск

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.