Global Ukraine

Біоінженери Ciklum створили компактний дитячий кардіомонітор вартістю $ 300

20

Українські інженери створюють дивовижні продукти, які дійсно потрібні світові. Так, завдяки спільним зусиллям розробників Sirin Software і біоінженерів Сiklum на ринку незабаром з’явиться доступний за ціною і компактний кардіомонітор, який врятує тисячі дитячих життів. Від наявних аналогів його відрізняє технологічність, можливість використання в домашніх умовах, а головне – ціна. Він в 10 разів дешевший за звичайні кардіомонітори, але не поступається їм за своїми можливостями.

Необхідність такого пристрою безперечна. Щорічно Центр дитячої кардіології при МОЗ України проводить хірургічні операції кільком тисячам дітей, більшість з яких мають менше трьох років. У реанімації кожна дитина підключена до кардіомонітора, який повідомляє важливі дані про серцеві активності пацієнта. Після виписки діти також потребують цілодобового спостереження. Але наявні кардіомонітори – громіздкі, немобільні і коштують близько $3000. Це робить використання приладу практично неможливим.

Ініціатива створення доступного і компактного кардіомонітора надійшла від батька одного з пацієнтів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії. Він звернувся в Rotary Сlub Kyiv – City із запитом, на який відгукнувся CEO Sirin Software Алекс Нікітенко. Компанія вирішила взятися за розробку мобільного та веб-додатків для такого пристрою, але створити сам прилад не могла через відсутність експертизи в медицині. Тоді Нікітенко звернувся за допомогою до біомедичних інженерів Сiklum.

Пристрій має два бездротових канали комунікації – через Bluetooth і Wi-Fi. Пацієнт фізично може перебувати вдома, а лікар бачитиме всі свідчення у себе на моніторі в клініці або в смартфоні. Також на смартфон батьків дитини передається сигнал про тривогу в разі виникнення істотних відхилень від норми.

Читайте за темою: В Україні вперше імплантували механічне серце

На створення робочого прототипу команда витратила менше трьох місяців. На досягнутому зупинятися не планують. Наступний крок – зробити прилад масовим і доступним кожній дитині. Для цього ініціатор розробки Rotary Club планує залучити інвестиції для запуску виробництва від незалежних інвесторів або благодійних організацій

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.