Закордонна Україна: що писали англомовні ЗМІ про українські реалії в останній тиждень червня

114

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Матеріали закордонних ЗМІ про Україну мають вагомий вплив на формування громадської думки про українські реалії в закордонних читачів. Моніторинговий проект «Око» уже тривалий час аналізує те, як новини про та з України висвітлюються іншими мовами. Окрім статистичної кількісної обробки матеріалів, щонайменше чверть проходить обробку волонтерами-анотаторами, які визначають тематичне спрямування матеріалу та його сентимент для іміджу України – позитивний, негативний чи нейтральний. Базуючись на зібраних матеріалах, було проаналізовано те, що писали англомовні ЗМІ про Україну за останній тиждень червня.

Перш за все, варто зазначити, що часто обговорення українського питання здійснювалося в рамках глобальних дискусій щодо політичних трендів, зокрема, мілітаризації зовнішньої політики Росії, активізації діяльності НАТО, «брекзіту», тощо. Зокрема, BBC та Daily Signal згадували про Україну в контексті навчань НАТО у Польщі як чіткого сигналу Росії щодо її агресивної політики. Стаття ж Next Big Future стосувалася взаємного посилення співпраці НАТО та України.

Художня лялька

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Серія скульптур «Дерево Життя»

Що ж до референдуму в Британії, то досить резонансним був матеріал з російського пропагандиського sputniknews.com щодо того, що Україна готова зайняти місце Великої Британії в ЄС, який набрав 738 пунктів (ред. – сума вподобань, репостів та коментарів у соцмережах Facebook та Twitter, які вираховуються комп’ютерною програмою, яка збирає дані з соцмереж). В той же час матеріал сайту Daily Mail «Український Президент очікує на продовження санкцій проти Росії незважаючи на Брекзіт» набрав лише 12 пунктів.

img_2015_771x517

Продовження санкцій щодо Росії було чи не найчастішим полем для згадування України. Про цю подію писали такі видання як Reuters, The Guardian, The Huffington Post, France24, Washington Post, Politico, при цьому видання фокусувалися часто на окремих аспектах цього питання, а саме: видання Defense News випустило статтю під назвою «Американські сенатори тиснуть на ЄС щодо продовження санкції щодо Росії (US Senators Press EU to Renew Russian Sanctions)», а GlobalPost підготував матеріал «Франція закликає лідерів ЄС обговорити санкції щодо Росії».

На сторінках закордонних англомовних ЗМІ з’являлися матеріали, пов’язані безпосередньо з російською агресією на сході України. Зокрема, видання Інтерфакс повідомляло про трьох вбитих військових. BellingCat підготував статтю під назвою «Оновлені архіви Google Earth підтверджують присутність Бука в східній Україні (New Google Earth Satellite Update Confirms Presence of Buk in Eastern Ukraine)», яка стосувалася переміщення військової установки, яка причетна до катастрофи боїнга МН17.

Чимало видань приділяли увагу й виступам Надії Савченко. Зокрема, Deutsche Welle написало статтю «Савченко: Україна розплачується за свободу Європи», яка набрала 362 пункти, Голос Америки підготував матеріал «Савченко: «Немає поганих націй, є погані люди», а про початок роботи Надії в ПАРЄ писало навіть The Moscow Times.

29992

Враховуючи спортивний контекст цього місяця, а саме триваючий чемпіонат Європи з футболу, часто Україна з’являлася в новинах спортивного характеру через матч Україна-Польща, який відбувся у вівторок та в якому українська збірна зазнала поразки. Писали про цю подію такі інтернет-видання як BBC, Daily Mail, Live Scoccerty, Sky Sports, The Telegraph, Eurosport.

Серед інших тем, до яких апелювали закордонні ЗМІ були візит прем’єра Канади Джастіна Трюдо до України (про це писали Toronto Star Newspapers, National Post та CBC/Radio-Canada) та проведення Євробачення в Україні (сайт ESCToday писав про оголошений конкурс щодо міста, яке прийматиме Євробачення 2017). GU

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.