Унікальну виставу про Тараса Шевченка покажуть за кордоном

79

«Темна ніч. Ясні зорі» – саме так називається вистава, що стосується Тараса Шевченка і яку з 3 по 19 червня показуватимуть у нью-йоркському експериментальному театрі La MaMa, повідомляє VIDIA.

Це – постановка про зустріч Тараса Шевченка та Айри Олдриджа – першого афроамериканського актора, який зіграв Шекспіра. Історія справді мала місце у 1858 році: граф Толстой познайомив Тараса Шевченка з Айром Олдриджем. Тарас Шевченко намалював знаменитий портрет Олдриджа і вони стали близькими друзями. Ця вистава – модерністська міждисциплінарна постановка, яка показує двох митців, що знайшли спільну мову в мистецтві та пісні. В постановці використані дві мови та оригінальні українські традиційні пісні.

no12

Художня лялька

Футболка

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Постановку інсценізувала американська режисерка українського походження Вірляна Ткач, яка ставить спектаклі на основі історії та міфів різних народів, та інші учасники Yara Arts Group. Айру Олдриджа грає молодий актор Джеремі Тарді, який, так само як і його герой, спеціалізується на Шекспірі. У ролі Шевченка – Шон Іден. У виставі також можна побачити відомого кобзаря Юліана Китастого.

no13

Читайте за темою: Знаменитий британець поверне Україні втрачені культурні скарби

Айра Олдридж (1807-1867) – афроамериканський актор, який народився в Нью-Йорку і отримав освіту в Вільній школі Африки. Він виїхав до Лондона і виступав в Європі, де він здобув велику шану і визнання. Він зустрів Шевченка на своєму першому турне по Росії в 1858 році і повернувся в тур до Києва після смерті Шевченка. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.