Канадський генерал-губернатор мав українське коріння

78

Генерал-губернатор Канади представляє інтереси монарха Великобританії (який досі керує країною, хоч і церемоніально, оскільки оперативну та реальну роботу здійснює прем’єр-міністр).

Рей Гнатишин був генерал-губернатором Канади у 1990-1995 рр. і він мав українське коріння, повідомляє Експрес. Його дідусь та бабуся переїхали до Канади у 1907 році з Буковини. В Канаді вони займалися фермерством. Їхній син Іван (батько Рея) вирішив податися до юриспруденції, а потім і до політики, був сенатором уряду від Прогресивно-консервативної партії Канади.

Рей Гнатишин, випускник Саскачеванського університету, був міністром енергетики, юстиції, генпрокурором Канади. А згодом став і генерал-губернатором, оскільки мав усі потрібні для цього характеристики: був розумним, дипломатичним, з хорошою репутацією.

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Брелок “Тризуб”

У час свого політичного тріумфу Рей не забув про своє коріння і частину промови виголосив українською мовою. За Гнатишина офіційна резиденція генерал-губернатора «Рідо-Холл» стала відкритою для туристів. Гнатишин заснував Премію генерал-губернатора в галузі мистецтв. Крім того, він так полюбився канадцям, що у 2004 році навіть випустили марку з його зображенням.

Читайте за темою: Нові пісенні успіхи Джамали

У 1992 році він вперше у житті відвідав батьківщину свого батька, зустрічався з тодішнім президентом Леонідом Кравчуком та навіть відвідав Буковину. Згодом він назвав цю подорож найзворушливішою у житті.

Варто зазначити також, що Рей Гнатишин – не перший генерал-губернатор Канади з українським корінням: у 1979-1984 рр. цю посаду обіймав Едвард Шраєр, який теж мав українське походження. Його дідусь і бабуся по матері емігрували з німецької колонії Брукенхаль у Західній Україні. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.