Допомога українців Греції: діти героїв АТО поїхали на відпочинок

544

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Global Ukraine News уже розповідав, що українці Греції вирішили організувати відпочинок дітям, чиї батьки загинули в зоні проведення АТО. Волонтери та небайдужі громадяни допомагали з вирішенням юридичних питань, збирали фінанси і ось 2 червня українська громада Греції зустріла 27 дітей з України, батьки котрих воювали в АТО, які приїхали на двотижневий відпочинок до Греції. Про це повідомляє Укранорама.

Організували такий чудовий івент для дітей Асоціація української діаспори в Греції та філоукраїнців греків «Українсько-Грецька Думка» за активної підтримки волонтерської спільноти «Грекобандерівці». Зі сторони України допомагали львівські волонтери Галина Трач, Наталя Єфіменко, Миханцьо Іван (лікар) в тісній співпраці з ГО «Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих», а координаторами в різних областях були  Катерина Бойко (Тернопіль), Дмитро Василенко (Луцьк), Оля Ніколаєва (Рівне).

Фінансову підтримку надавали українська громада Греції та небайдужі філоукраїнці греки.

no19

Організатори спланували для дітей цікаву програму. До 6 червня вони перебували в Афінах, де мали оглядову екскурсію автобусом, зустріч з дітьми на випускному вечорі недільної школи при Асоціації «Українсько-Грецька Думка», відвідування Акрополю, цікаву екскурсію центром міста з істориком та журналістом Сократом Грамматікопулосом; дитячу літургію в українській греко-католицькій церкві. А 6 числа діти відправилися до християнського дитячого табору на острів Евія, де також приймають на відпочинок дітей з Болгарії та Сербії.

Про деталі організації поїздки та майбутні плани Global Ukraine News спілкувався з Галиною Маслюк, головою Асоціації української діаспори Греції та філоукраїнців греків «Українсько-Грецька Думка», координаторами групи волонтерів «Грекобандерівці» Олегом Удодом та Світланою  Мілевич

GU: Як у Вас виникла ідея провести такий захід?

Галина: Греція – привітна та благодатна країна, в першу чергу асоціюється з морем, а отже з радістю, сонцем, розвагами та відпочинком. І, звичайно, відразу спадає на думку оздоровлення, відпочинок дітей з України, яким його так бракує. Вже багато років українці Греції, кожний у свій спосіб, допомагають своїм родинам, друзям.

Багато дітей відвідали Грецію завдяки зусиллям Української Ради Миру, Посольства України в Греції, Грецько-Британського Коледжу, мерії Зографу, Афінської мерії, інших урядових та неурядових організацій. Маю на увазі протягом майже 20-ти років багато людей в Україні та Греції сприяли оздоровленню дітей з України, зокрема, через катастрофічні наслідки Чорнобильської аварії.

Коли наша організація проводила в 2006 році І Форум української діаспори в Греції, ми звернулися до керівництва одного з центральних банків Греції – банку «Альфа» з проханням профінансувати участь у Форумі молодих людей, що постраждали від Чорнобиля, і вони погодилися. Тоді українські діти дістали можливість протягом десяти днів не тільки відпочити, але й стати учасниками дуже цікавих заходів, а також подружитися з молоддю з багатьох європейських країн світу. Безумовно, ці дні, проведені в Греції, запам’ятаються їм на все життя.

Читати далі

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.