Чим вразили відвідувачів Дні української культури в польському Щецині

68

5 червня у Щецині завершилися ХХ Дні української культури, протягом яких на майдані замку Поморських князів у столиці Західнопоморського воєводства над Балтійським морем виступили близько ста виконавців з України.

Голова домівки Організації Українців у Польщі (ОУП) у Щецині Іван Сирник в інтерв’ю Польському радіо зазначив, що мета фестивалю – це популяризація народної культури України, адже це сприяє захисту та збереженню української самобутності. Спочатку івент був зорієнтований на  українців, які були депортовані під час операції Вісла. Тепер функція днів культури трохи змінилася – вони показують українську культуру саме польському глядачеві. Польська молодь особливо цікавиться сучасною історією України, активно підтримує українців ще з часів Майдану, а в останні роки значно збільшила рівні допомоги.

За словами голови Щецинського відділення Об’єднання українців у Польщі Івана Сирника, за останні 20 років захід перетворився з невеличкої локальної фестивальної події в одну з найбільших подій життя українців над Віслою.

Художня лялька

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Серія скульптур «Дерево Життя»

cvv1

Під час заходу можна було взяти участь у різноманітних майстер-класах народних українських промислів, зокрема, різьби по дереву, ткацтва, вишивки, писанкарства, ковальства, гончарства, лозоплетіння, творів художнього мистецтва, ліжникарства. Учасники та гості Днів української культури могли скуштувати страви української кухні.

Читайте за темою: Покинуті українські церкви в Польщі (фоторепортаж)

Великою зацікавленістю користувалися також стенди зі зразками кримськотатарського посуду, килимами та домашніми прикрасами. Особливе захоплення у відвідувачів викликали виступ Владислави Вдовиченко, зустріч з Марією Степан (польська журналістка українського походження, яка написала серію репортажів про подорожі східною Україною), виступ ШARAVARA BAND.

Сохранить

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.