Чим освіта в Україні приваблює польських студентів

124

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Українська освіта дедалі більше приваблює іноземних студентів, чисельність яких з кожним роком все зростає. Так, за даними Українського державного центру міжнародної освіти, у 2012-2013 рр. в Україні навчалося 53 664 іноземних студентів, а зараз – 63 172. Піковим роком був 2013-2014 – 69 969. А дехто з іноземців навіть їде до України навчатися в аспірантурі та писати тут своє дисертаційне дослідження.

Про привабливість української освіти, адаптацію до нового середовища та переваги українських вишів Global Ukraine News спілкувався з Домінікою, яка родом з польського міста Гайнувки.

Художня лялька

Брелок “Тризуб”

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

os1

GU: Домініко, розкажіть, будь ласка, трохи про себе ?

Я вчилася в Білостоку, у Вищій Школі Публічної Адміністрації ім. Станіслава Сташіца за спеціальністю «міжнародні відносини», а для магістратури вибрала уже дві спеціальності: «адміністрація» та «національна безпека». В аспірантуру поступила вже тут, в Україні.

GU: Чому Ви вирішили навчатися саме в Україні?

Перед усім, мене завжди цікавили відносини зі східноєвропейськими країнами. І я вирішила, що корисно буде жити в одній із цих країн, оскільки зможу краще пізнати її специфіку. Адже тема мого дослідження – це «Східне партнерство в закордонній політиці Польщі». Україна була для мене найбільш доступною в плані переїзду і мені особливо сподобався Львів. А ще раніше, до окупації, я часто їздила в Крим і мене приваблювала Україна, наче «тягнуло» сюди, тут дуже добре себе почуваю. Тому вчитися тут для мене – і корисно, і приємно.

GU: Експерти вважають, що часто іноземні студенти бояться їхати на навчання до України через те, що на сході йде війна. Чи були у Вас перестороги щодо цього?

Я мала контакти з своїми родичами, які живуть у Львові. І вони мене запевнили, що тут абсолютно безпечно, немає загрози чи небезпечних подій. І що люди тут абсолютно нормально живуть.

GU: Польща – дуже близька країна для українців. Чимало наших громадян працюють та навчаються там. А чи було Вам складно поїхати на навчання в Україну? Чи був у Вас якийсь період адаптації?

Для мене це не було дуже складно. Проте було кілька проблемних нюансів. Перш за все, це – мова: я все розуміла, але відразу було складно говорити, проте коли подолався мовний бар’єр, то стало значно простіше.

І ще один момент: в Україні все відбувається повільніше, вільніше, ніж в Польщі. І це – добре, бо людина може трохи відпустити ситуацію і менше напружуватися.

os2

GU: Чи можете Ви порівняти освіту в Польщі та Україні?

Освіта в Україні є приблизно на тому самому рівні, що й у Польщі. Лише в Україні багато різних процедур, можливо, навіть й зайвих. Наприклад, у мене викликають подив курсові роботи, здається, що це – не практично. Оскільки, коли студент починає писати бакалаврську чи магістерську роботу, тема дослідження часто змінюється і тому двічі доводиться роботи ту ж роботу.

GU: Можете  назвати переваги української освіти?

Перевагами, як я вже зазначала, є така гнучкість, зокрема, для іноземних студентів. Можна спокійно поговорити з викладачем чи адміністрацією університету і вони підуть тобі назустріч, допоможуть. А ще також приязне ставлення до іноземного студента.

GU: Як Вам взаємодія з українськими студентами?

Цього року в мене була можливість попрацювати зі студентами як викладач. І я булa дуже задоволена. Мене вразив високий рівень їхніх знань. Студенти були дуже мотивованими, завжди підготовленими до занять, мали бажання працювати, що значно полегшило нашу роботу. То були мої перші студенти. Словом, залишилося в мене дуже позитивне враження.

GU: Чи плануєте Ви залишатися в Україні після закінчення аспірантури?

Ще точно поки не знаю, але, як я вже зазначала, мені дуже подобається у Львові. Якби була можливість тут працювати – я б не мала нічого проти.

GU: А яке Ваше загальне враження про Україну?

Часом є трохи організаційний хаос, часом трохи багато різних процедур, які ускладнюють вирішення певних питань. Проте, наприклад, Львів – дуже європейське місто. Людина, яка приїде з Польщі чи інших країн, буде тут себе дуже добре почувати, тому що тут – високі стандарти щодо культури та сфери послуг.

GU: Чи багато студентів з Польщі навчаються в Україні?

Раніше за цим не слідкувала. Знаю, що дуже багато поляків вчиться в медичному університеті.

GU: Можете дати поради тим, хто планує навчатися в Україні?

Передусім, я б рекомендувала не переживати, якщо щось відразу не вдається, бо в Україні все можна спокійно вирішити і не треба поспішати та переживати.

А для тих, хто планує навчатися в Україні, я рекомендую обрати свою сферу наукової зацікавленості і знайти наукового керівника, який буде підтримувати наукову діяльність.

І не треба соромитися просити про допомогу, бо є багато людей, які тобі можуть допомогти і мають бажання. Просто варто підходити і говорити: «Мені потрібна допомога» і тобі, переважно, допоможуть. GU

Сохранить

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.