Автокефалія для чайників

111

Автор: Лана Самохвалова
Джерело: Укрінформ

Сьогодні всі погляди нашого суспільства прикуті до Всеправославного Собору, який триває на Криті з 19 по 27 червня. Так чи інакше з ним пов’язані надії на вирішення головної української церковної проблеми.

Втім, помилково чекати на вирішення цієї проблеми саме на нинішньому Соборі. Повторимо, українського питання нема в порядку денному. Собор – просто етап, який мав минути, щоб події розгорталися у правильному для нас напрямку. Це подія, яка має відбутися, щоб розв’язати руки першому по честі православному патріарху Варфоломію.

Серія скульптур «Дерево Життя»

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Художня лялька

СИТУАЦІЯ СТАНОМ НА СЬОГОДНІ

В Україні є три православні церкви.

УПЦ МП. У Міністерстві юстиції вона значиться як УПЦ: свого часу ієрархи зняли доважок «МП», щоб не дратувати вірних.

fghdg
Предстоятель УПЦ МП митрополит Київський і всієї України Онуфрій

На сайті Моспатріархії її зазначено так – «Українська Православна Церква є самокерованою Церквою з правами широкої автономії у складі Московського Патріархату». В УПЦ МП були різні періоди, але вона – яскравий приклад, що «самокерованість церкви» залежить лише від того, скільки широти надасть їй начальниця-патріархія. Так, її «самокерованість та широту автономії» ми можемо виразно бачити упродовж останніх років, коли начальство церкви цілеспрямовано перетворює її на фактично найбільш лояльну єпархію РПЦ.

Читати за темою:  «Купи ікону – врятуй життя»

УПЦ КП. Велика православна, але не визнана іншими церквами Диптиху (такий загальноприйнятий список церков) церква.

iuyt
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

Фактично, у свідомості людей вона вже стала і помісною, і національною. Але церква не має офіційного визнання, у тому числі – через велику пропагандистську машину Росії. 1992 року, коли створювалася УПЦ КП, світове православ’я було на боці Москви. Позначилися і пропаганда, й використання спецслужб, переворот у церковному керівництві та насадження певних ідеологічних схем: «Ось це – нелегітимне, а легітимне тільки те, що підтримує Москва».

Читати далі

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.