Знайомство з українською громадою в Нюрнберзі

175

Global Ukraine News продовжує налагоджувати нові контакти з українськими громадами по всьому світу. Сьогодні хочемо представити українське товариство «Об’єднання Українців у Франконії», яке було засноване у 2011 році і стало першим таким товариством на теренах Франконії (північна Баварія). Місцем знаходження організації є м. Нюрнберг. Осередки товариства існують також в інших містах регіону.

«З історичних джерел відомо, що після Другої світової війни на півночі Баварії (історична назва цих територій – Франконія) було досить багато українців, які були вивезені сюди на примусові роботи нацистами. Через брак об‘єднавчої громадської структури, котра б піклувалася про передачу наступним поколінням української мови, культури та традицій, на жаль, мало хто з нащадків цих людей асоціює себе з Україною чи українською нацією. Тому ми – щасливі, що нам випала така честь – створення і розбудови українського товариства на території північної Баварії, з основним осередком в історичному місті Нюрнберг. За 5 років нам вдалося об‘єднати навколо себе більше сотні українців і провести багато цікавих заходів та акцій», – розповідає перший голова товариства Петро Ломпас.

Українська громада в Нюрнберзі ставить перед собою надважливі завдання: сприяння і заохочення до громадського та культурного діалогу між Україною та Німеччиною, представлення інтересів української громади у регіоні, безпосередня підтримка українців на місці, організація гуманітарної допомоги для України, надання уроків української мови для дітей, збереження української культури та традицій.

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Художня лялька

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

«Члени та активісти нашого товариства є новою хвилею еміграції і переїхали до Німеччини протягом останніх 10-15 років на навчання, роботу чи з сімейних причин. Це – нове покоління молодих, прогресивних українців та українок з мінімальним радянським «спадком». Наша принципова позиція – підтримувати і популяризувати все українське, і робити це на високому рівні», – зазначає пан Петро.

zugv1

Українські активісти організовують та активно беруть участь у різноманітних культурних заходах. Зокрема, у Міжнародному фестивалі фольклору і танцю у Нюрнберзі, святкуванні 150-ї річниці з дня народження Андрія Шептицького, Днях української культури в Нюрнберзі.

zugv2

zugv3

zugv4

Ще однією дуже важливою сферою діяльності товариства є допомога хворим дітям, що приїжджають на лікування до Німеччини. Маленькі друзі та їхні батьки часто потребують допомоги у щоденному спілкуванні з медичним персоналом та супроводі під час медичних обстежень, тому громада організовує чергування волонтерів-перекладачів у лікарні.

Проте волонтери відвідують малюків і для того, щоб розважити їх, принести подарунок, пригостити смачненьким. Можливо, навіть зробити невелику екскурсію містом, якщо стан дитини дозволяє. Дітки та їхні батьки щиро радіють і вдячні за допомогу та підтримку, адже далеко від дому ця підтримка є особливо необхідною. Оскільки хворих діток приїздить багато, а лікування в Німеччині вимагає значних фінансових ресурсів – існує акція збору пожертв під назвою «Допомога тяжкохворим дітям», яка діє постійно. Зібрані кошти передаються безпосередньо на лікування хворої дитини, яка потребує медичної допомоги. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.