Унікальний український кардіобраслет буде рятувати життя

71

Серцево-судинні захворювання – основна причина інвалідності та передчасної смерті жителів розвинених країн. Сьогодні частка цих захворювань в структурі смертності становить 40-60%, при цьому зростання захворюваності серед молодих людей перетворює серцево-судинні захворювання в найважливішу медико-соціальну проблему охорони здоров’я.

Колишній керівник Першого добровольчого мобільного госпіталю імені Миколи Пирогова Євген Найштетик запустив проект «Платформа 20К», в рамках якого його команда працює над різними медичними технологіями. Одна з них – браслет, який знімає електрокардіограму користувача і стежить за станом його здоров’я.

Цей браслет буде збирати максимально точні дані про роботу серця і ритми його скорочень. Після аналізу отриманої інформації, гаджет визначає ризики і можливість захворювання серцевою недугою.

Серія скульптур «Дерево Життя»

Художня лялька

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Таким чином, він зможе діагностувати хворобу ще до того, як вона буде загрожувати життю людини. Від пильного ока «Платформи 20К» не сховаються навіть патології і схильності до хвороб.

За словами самого творця проекту Євгенія Найштетіка, браслет прокладає шлях від розумних гаджетів до нозологічної діагностики – складного етапу навіть для професійного лікаря. Адже «Платформа 20К» покликана визначити той момент, коли серцево-судинне захворювання ось-ось з’явиться, але його симптомів людина поки не відчуває.

Паралельно з розробкою браслета і додатків, команда створює хмарний сервіс, який допоможе контактувати користувачам і лікарям. Цей сервіс буде отримувати дані користувачів і навіть автоматично обробляти їх, щоб повідомляти лікаря про те, що з пацієнтом може бути щось не так.

Відзначимо, що команда інкорпорована в Лос-Анджелесі, але всі дослідження і розробки проводить в Україні. Запуск комерційної версії продукту планується у вересні. Сам девайс буде виглядати як звичайний фітнес-браслет.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.