Українці Польщі вже почали приготування до 25-го Дня Незалежності України або що Ви робите у вільну хвилину?

66

Автор: Ірина Майданська, «Євромайдан-Варшава»

Попри те, що до Дня Незалежності України залишилося ще, немало-небагато, чотири місяці, але декілька днів тому у Facebook почав розповсюджуватись заклик до спільного святкування 25-го Дня Незалежності України у Польщі. Ініціатори створили подію у соціальній мережі, а також сайт під назвою UKRAINA25.PL. До спільної організації українського свята можуть долучитись всі охочі. На даний час список налічує 12 організацій, фондів та культурних закладів з різних міст Польщі, серед яких і Польський Театр імені Арнольда Шумана у Варшаві.  Кожна  з цих організацій, пропонує свою ідею святкування Дня Незалежності України у Польщі, вже існує перелік подій під назвою «101 ідея святкування». Концерт української музики, лекції присвячені Дню Незалежності України у школах, зустрічі з українськими студентами, які навчаються у Польщі – це тільки деякі з запропонованих ідей.

Сайт має на меті об’єднати українців та поляків. Про це свідчить текст розміщений на головній сторінці:

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Серія скульптур «Дерево Життя»

«Польща була першою державою, яка визнала незалежність України. Напередодні річниці бачимо, як багато об’єднує наші країни. Якими вірними та актуальними є слова Гєдройца «Немає вільної Польщі без незалежної України» (…) Поляки розуміють та з кожним днем все більше і більше пізнають свого сусіда. А особливо у важких ситуаціях, під час Помаранчевої революції та Революції Гідності, громадяни Польщі проявляли солідарність та у різний спосіб допомагали українцям.(…)».

upvp1

Але також і структура сайту має заохотити польськомовного відвідувача затриматись на хвилину або й п’ятнадцять. Для початку, мова профілю – польська; є рубрика під назвою «Історія незалежності», де в хронологічному порядку, починаючи від 1991 року і аж до 2014, коротко описані головні події, що трапились в житті України та українців. Дозволить це полякам, які ще не знають, пізнати історію становлення незалежної нашої Батьківщини.

Є тут і місце, де охочі можуть скласти свої привітання Україні з нагоди свята – «Побажання для України». Скористались цією можливістю вже білоруси та грузини, виконуючи гімн України. «Багатолика «моя» України» – це рубрика, у якій з’являтимуться тексти присвячені Україні, напевно, це – єдина рубрика, де доступний переклад українською мовою, щоб українці мали змогу довідатись, що ж про них думають західні сусіди.

Ініціатива ця має на меті підготувати на рівні ментальному як українців, так і поляків до Дня Незалежності, адже боротьба за неї триває і сьогодні. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.