Український сценарій визнали найкращим в Каннах

43

У Каннах, в рамках  69-го Каннського фестивалю, пройшла церемонія 10-ї сесії ScripTeast Award, в якій перемогу отримала українка Марися Нікітюк за кращий сценарій під назвою «Коли падають дерева». Про це повідомляє Укрінформ. Крім нагороди українка отримала і грошовий фонд у розмірі 10 тисяч євро для подальшого виробництва фільму.

«Цьогорічна нагорода імені Кшиштофа Кешльовського ScripTeast присуджується сценарію з неймовірним кінематографічним потенціалом. П’янке суцвіття персонажів та наративів, зіткане, щоб створити надзвичайний світ – водночас страшний, чарівний, чуттєвий та захопливий і, завжди, дуже справжній. Письменницька уява блискуче грає на сторінках сценарію і ми з нетерпінням чекаємо екранного втілення цього авторського бачення», – йдеться в офіційній заяві консультативної ради нагороди.

У цьогорічній програмі взяли участь 11 проектів з 7 країн регіону. Зокрема, за нагороду боролися сценарії написані авторами з Польщі, Румунії, Литви, Болгарії, Словаччини, Грузії та України. А до консультативної ради входили такі зірки кіно як Сенді Ліберсон, Манфред Шмідт, Антоніо Саура, Саймон Перрі, Даріуш Яблонський та очільники навчальної програми ScripTeast Том Абрамс та Крістіан Рот.

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Сукня довга пряма “Геометрія”

Футболка

«Коли падають дерева» – драма з елементами магічного реалізму, яка розповідає про п’ятирічну дівчину Вітку. Вона проводить літо у бабусі в селі, де спостерігає драму між її двоюрідною сестрою-підлітком Ларисою та молодим злочинцем Шрамом на тлі реалій пострадянської України.

Роботою над фільмом за сценарієм Марисі Нікітюк вже займається компанія Директорія Кіно, продюсер – Ігор Савиченко.

Загальний бюджет фільму – понад 22 мільйони гривень. Частка державного фінансування складає 10 мільйонів. Початок зйомок запланований на серпень 2016, а український глядач зможе побачити стрічку вже у 2017 році.

Нагадаємо також, що проект отримав підтримку Державного агентства з питань кінематографії України, відзнаку найкращого проекту на пітчингах ОМКФ 2014 року, а також його було презентовано на Baltic Events, DAB, та MAIA Workshops. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.