Український національний костюм підкорив Пекін

416

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Про красу і самобутність українського національного одягу написана не одна книга, намальовано сотні картин та розказано чимало легенд. Адже в ньому втілилася історична доля народу, його культура і традиції.  Приємно усвідомлювати, що український народний костюм  сьогодні залишається не тільки затребуваним і популярним, а й допомагає розповідати про Україну всьому світу.

Зокрема, 15 травня в Пекіні відбувся Конкурс національних костюмів (Diplomat National Costume Competition) в якому наша країна була представлена вперше. Проте це не завадило дружній та креативній команді української діаспори завоювати серця глядачів та отримати дві нагороди  в номінаціях «Найкращий костюм» і «Найчарівніше вбрання». В конкурсі брало участь близько 20 країн. Організаторами заходу виступили журнал The Diplomat Magazine та Beijing Oriental Sunshine International PR.

unkp

unkp1

«Підготовка проходила дуже просто: я отримала інформацію через знайомих китайських  дипломатів про проведення такого конкурсу (в останній тиждень, коли інші країни уже місяці зо два готувались) і вирішила, що потрібно однозначно брати участь. Зібрала групу ініціативних активістів нашої громади, спільно з подругою за один вечір розробили концепцію виступу, придумали ідею. Вже наступного вечора разом з усіма задіяними людьми ми вибрали музику та провели репетицію. А за кілька днів були зібрані костюми (вінки ручної роботи, які я робила разом із дизайнеркою Анжелою Лисицею і які ми зберігаємо в Українському домі в Пекіні для подібних заходів)», – розповідає про підготовку до конкурсу ініціатор та організатор Яна Шуляк.

Український виступ був особливим не тільки завдяки красі нашого національного одягу і вроді наших дівчат та хлопців, а й вражав оригінальністю самої ідеї. Під ніжну музику та пісню «Квітка-душа» у виконанні неперевершеної Ніни Матвієнко на сцені відбувалася справжня магія. Було показано цілу українську родину, благословення батьками молодих, світлі і добрі почуття. Ну і, звичайно, ручної роботи барвисті вінки не залишили байдужими нікого.

unkp2

unkp3

unkp4

unkp5

«Після виступу до нас підходило багато учасників та глядачів, які ділилися враженнями. Говорили, що номер був дуже глибоким і зворушливим, аж до сліз! Хочу подякувати усім моїм друзям, які відгукнулися на моє оголошення і взяли участь. Ви – найкращі! Я вас люблю!», – ділиться враженнями Яна Шуляк.

unkp6

Атмосфера свята була неймовірно щирою, емоційною та доброзичливою. Це зазначають як глядачі, так і учасники конкурсу.

«Це був справді незабутній вечір. Ми отримали можливість показати красу українського костюму і українських звичаїв, а також подарувати частинку нашої української душі іншим людям. А ще ми змогли подивитися на культуру інших країн, не виїжджаючи з Пекіна. Було приємно чути теплі слова підтримки і схвальні відгуки від інших учасників. Перед виступом всі дуже хвилювалися, але з нашою групою підтримки нам було спокійніше. Величезне їм дякую! Можу з впевненістю сказати, що цей конкурс став одним з найяскравіших моментів мого перебування в Китаї», – розповідає учасниця конкурсу Анастасія Вовчок.

unkp7

Як зазначають наші активісти цей конкурс надав змогу не лише побачити розмаїття народних костюмів різних держав, а й ознайомитись з їх культурою традиціями, підкреслити для себе цінність національної ідеї та необхідність духовної єдності.

unkp8

unkp9

«Які залишилися у мене враження від конкурсу? Просто чудові! Емоції переповнюють! Відчуття гордості за свою країну, за свою історію, адже так багато учасників з інших країн говорили нам, що наш виступ the best. Дуже цікаво було спостерігати за виступом інших країн, дізнатися про їхню культуру. Але найголовніше те, що за допомогою нашої участі в конкурсі, мої діти змогли поринути у традиції нашої країни. Я думаю, вони надовго запам’ятають цей день. Якщо ще у нас буде така можливість, ми з величезним задоволенням будемо представляти свою країну, нашу любу Україну!», – зазначає учасниця Світлана Желєзнова.

unkp11

Українським активістам в Пекіні вдалось голосно та яскраво заявити про себе, як про націю з вражаючою культурою, національними цінностями та щирістю почуттів. А також зацікавити як тих, хто ніколи не чув про Україну, так і тих, хто вважав, що знає про неї все. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.