Українська арт-домівка у Відні

50

Пропагувати українську культуру закордоном – один із першочергових пріоритетів. Це – важлива складова іміджу України, який критично потребує покращення. Це важке завдання взяли на себе наші митці, які проживають у різних країнах світу. Окрім проведення мистецьких заходів, вони формують і культурні осередки.

Зокрема, на увагу заслуговують українська арт-домівка «Дерево» у Відні, яку заснували  Петро Амбрик та Владислав Григор’єв,  та проект «Моя Еклектика». В рамках проекту уже відбулися два заходи (у жовтні 2015 р. та квітні 2016 р.) повідомляє storinka.at.

a-min

Серія скульптур «Дерево Життя»

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Петро Амбрик та Владислав Григор’єв, розпочинаючи створення арт-домівки, поставили собі за мету поширювати сучасне українське мистецтво в різних проявах. У арт-домівці радо зустрінуть і музиканта, і дизайнера, і художника, і танцівника.

«Зрозуміло, що не всі корінні мешканці володіють глибокими знаннями щодо нашої культури, літератури, музики, тощо. Тому нашим завданням є, залишившись митцями, бути й організаторами, аби донести до спраглих культури людей наші, українські таланти. Українці мають сміливо говорити про те, наскільки талановиті ми є, а також проявляти себе. Адже культура, на мою думку, є нашим етнозберігаючим чинником», – переконаний Петро Амбрик.

Що ж до проекту «Моя еклектика», то це – поєднання ідей та елементів для створення різнопланового та неординарного в системі єдиного цілого. Проект поєднує індивідуалістів, що люблять збирати і виставляти на показ унікальні речі, зроблені лише в єдиному екземплярі. Зараз проект намагаються популяризувати в Австрії.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.