Українка проїде етапи Тур де Франс, щоб довести, що велоспорт – не чоловічий

60

У липні цього року українка Тетяна Калачова разом із невеличкою жіночою командою подолає усі етапи 21-денних велоперегонів Тур де Франс, у яких беруть участь лише чоловіки. Про це повідомляє Українська правда.

За словами української велосипедистки, її команда хоче продемонструвати світові, що велоспорт не зарезервований для чоловіків, а жінки також можуть долати великі відстані і значні перешкоди.

Тетяна, яка нині навчається в аспірантурі НАНУ та одержує PhD у Франції, є біохіміком. Вона розповідає, що загалом у команді 14 осіб, однак усі етапи проходитимуть лише семеро: українка, бельгійка та п’ять француженок віком від 25 до 32 років.

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Серія скульптур «Дерево Життя»

Художня лялька

Етапи Тур де Франс — це 21 день: з 1 липня від Mont St Michel до 23 липня у Парижі, 2 дні відпочинку, 3519 км, у тому числі рівнинні та гірські етапи, плюс індивідуальні змагання на час.

«Колись давно існувала жіноча версія Тур де Франс, але у 1989-му році її закрили. Оголосили, що це, з одного боку, не дуже популярно, пристрасті не настільки яскраві, як у чоловічому спорті, а з іншого — це занадто важко і жінки, в принципі, не здатні проїжджати такі дистанції без допінгу. Ми хочемо показати, що жінки, більше того – аматори, також здатні долати по-справжньому довгі дистанції. Велоспорт не зарезервований лише для чоловіків. Нас усіх об’єднує одна ідея – проїхати всі етапи гонки. Без допінгу, без особливих надзусиль і надтренувань. Це – не просто, але цілком реально», – розповіла українська велосипедистка.

Вона також додала, що метою спортивної акції є залучити якомога більше дівчат у велоспорт, адже, на її думку, не завжди можна знайти необхідний інвентар, зручний для жінок: жіночі сідла, велоформу і взуття, велосипеди з адаптованою під жіночий організм геометрією.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.