Україна цікава світові і має майбутнє

59

Автор: Максим Кияк, співзасновник Global Ukraine

Нещодавно відбулася дискусія в Таллінському технічному університеті щодо шляху нашої країни до незалежності. Захід проводився для студентів-міжнародників цього навчального закладу, хоча були присутні й студенти інших спеціальностей: дискусія мала відкриту форму, тому відвідати її могли усі охочі. Загалом, у заході взяли участь близько 40-50 чоловік з Естонії, Фінляндії, Індонезії, Нігерії, Австралії, Ірану, Азербайджану, Грузії та інших країн. Велася також і твіттер-трансляція.

ucsm

Художня лялька

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Місце для зустрічі було вибрано дуже вдало, адже Таллінський університет є не лише одним з провідних вузів Естонії. Він широко відомий у світі: багато його викладачів та випускників отримали міжнародне визнання. Університет співпрацює з багатьма навчальними закладами світу та найбільшими провідними компаніями (Microsoft, Google, IBM, ABB).

Окрім мене доповідачами були Надзвичайний і Повноважний Посол України в Естонії Віктор Крижанівський і експерт Естонського центру Східного партнерства Еммет Туохи. Завдяки трьом доповідачам вдалося підійти до питань дискусії з різних сторін: я виступав з позицій громадськості, пан Посол – з офіційної, державної позиції України, а Еммет Туохи – з позиції експертного середовища.

ucsm1

Презентація пана Еммета стосувалася енергетичної безпеки України і його досвіду знайомства з нашою державою. Цікаво, що експерт називає Україну своєю другою батьківщиною і навіть вивчив українську протягом 6(!) тижнів, коли перебував тут в рамках програми імені Фулбрайта.

Свою доповідь я розпочав з тези, що перемога Джамали є свідченням того, що світ ще не втомився від України. Адже після останніх подій ніхто не зможе сказати, що Україна не заслужила свою незалежність. Наша держава стала незалежною і виборює цей статус попри всі прогнози та обставини, а українці люблять дивувати весь світ, а часто навіть і самих себе.

ucsm2

Також зачіпав в доповіді проблематику невдалої  зміни політичної еліти на початку 1990-х, відсутність національної ідеї, корупцію та реформи. Незалежність України відбувається і здобувається саме зараз. А тому актуальними будуть слова Сергія Лойка, де він порівнює Україну з машиною, яка везла солдат до Донецького аеропорту з його книги «Аеропорт». Ця машина обстріляна, понівечена, але все ж йде вперед своїм шляхом і, без сумніву, буде йти далі.

Гадаєте, що студенти з понад десяти країн світу не виявили інтересу до теми? Аж ніяк. Навпаки! І про це свідчить велика кількість запитань і коментарів з їхнього боку. За два найкращих питання подарував фото кіборгів авторства Сергія Лойка і майданівську стрічку з жовто-блакитними кольорами та кольорами Європейського Союзу.

Україна цікава світові, а, отже, має перспективи. Цікава й молоді світу, а, отже, має майбутнє. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.