Україна повернула свою Надію

46

Сьогодні, 25 травня, українська льотчиця Надія Савченко повернулася додому. Українка перебувала в незаконному ув’язненні у Росії 706 днів.

Вже зранку стало відомо, що президентський літак відправився в Ростов-на-Дону для того, щоб здійснити обмін російських ГРУшників Євгена Єрофєєва і Олександра Александрова на незаконно засуджену в РФ українську льотчицю Надію Савченко.

За інформацією ЗМІ, обмін Савченко на російських ГРУшників погодили президенти України, Франції, Німеччини та Росії в ході телефонної розмови, яка відбулася 23 травня.

Брелок “Тризуб”

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Сукня довга пряма “Геометрія”

«Атмосфера, коли зустрічали Надію, була дуже напруженою. Всі дуже сильно чекали, але й не було жодної інформації, куди саме має прибути Надія Савченко. Всі дуже сподівалися. І не вірили, чи побачать вони Савченко наприкінці, чи ні. Депутати чекали в самому аеропорту, а журналісти, експерти та просто небайдужі люди змушені були чекати на вулиці. Звичайно, коли Савченко вийшла, то це був найбільш зворушливий момент. Надія сказала, що для неї головне завдання – привернути увагу та звільнити тих, хто ще залишився в Росії. Надія подякувала всім, хто її підтримував і тим, хто перешкоджав, адже вони зробили її сильнішою», – коментує ситуацію правозахисниця Людмила Козлова з Фундації «Відкритий діалог».

Подію уже привітали й впливові закордонні політики. Зокрема, глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр зазначив, що цей обмін сприятиме покрашенню рівня довіри між Росією та Україною і дасть позитивний імпульс Мінському процесу. Франсуа Олланд, президент Франції, також зазначив про важливість обміну для виконання Мінських домовленостей. А Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт запросив українку до Страсбурга.

В той же час, депутат Європарламенту Ребекка Гармс зазначила, що повернення Савченко не варто плутати з виконанням Мінських угод, а тиск на Росію потрібно продовжувати.

Нагадаємо, що в Росії залишається ще чимало незаконно ув’язнених українців, які потребують негайного звільнення. Зокрема, міністр Павло Клімкін сьогодні пообіцяв повернути на Батьківщину й інших українців з незаконного утримання в Росії.

«Те, що сьогодні відбулося звільнення Савченко, дає надію, але в жодному випадку не означає, що ця надія буде легко реалізованою, – говорить пані Людмила, коли питаємо її про звільнення усіх інших ув’язнених. – Потрібні будуть системні дії, тобто підтримка й подальший моніторинг стану справ ув’язнених та інформування міжнародного суспільства, в якому стані знаходяться, наприклад, Микола Карпюк, Станіслав Клих і багато інших. Насамперед, ми маємо понад 30 таких людей, між іншим теж і кримських татар, які утримуються в Росії чи в окупованому Криму з політичних мотивів». GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.