Про що йдеться в скандальному фільмі ВВС щодо малайзійського Боїнга?

59

Кілька тижнів тому Global Ukraine News повідомляв про заплановану на 3 травня прем’єру фільму від студії ВВС під назвою «Хто збив MH17?». Ще до виходу стрічки навколо неї точилися суперечки про те, чи не буде вона на руку ідеологам Кремля?

Стрічка вийшла в ефір пізно ввечері 3 травня та 4 травня. Ще один повтор запланований на 7 травня.

Автори стрічки виклали всі ключові версії щодо трагедії: і офіційно визнані, і російські (щодо причетності України до збитого літака). Виходячи з цього, фільм можна умовно розділити на дві частини. У першій подаються так звані «конспірологічні теорії». Зокрема: літак був збитий бойовим українським літаком Су-25 (а не ракетою); літак був збитий українським бойовим літаком МіГ-29 (згодом виявилося, що знімки, якими Росія підтверджувала цю версію – сфабриковані); літак збила ракета, але не «Бук»; літак збив український «Бук»; літак був збитий внаслідок закладених ЦРУ бомб на його борту.

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

А друга частина є більш поміркованою: в ній викладені основні факти, свідчення експертів. Детально подане розслідування групи Bellingcat, яка довела причетність російських регулярних військ до катастрофи.

Водночас у фільм немає чіткого визначення, хто є винуватцем трагедії, а автор пропонує глядачеві самостійно дати оцінку подіям. Проте варто зазначити, що негативним моментом є використання фрази «громадянська війна» щодо агресії Росії, оскільки нею часто оперують ідеологи Кремля.

Отже, на ключове питання щодо цього фільму можна дати таку відповідь: прямих звинувачень щодо причетності України до збитого Боїнга у фільмі не наводиться. Навіть більше, свідчення експертів якраз спростовують цю точку зору. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.