Найбільша у Європі долина нарцисів розквітла на Закарпатті

109

В цьому році Долина нарцисів розцвіла швидше, ніж зазвичай. А все через особливо теплу весну. Тому в ці вихідні побачити унікальну квіткову красу з’їхалися тисячі туристів з усієї України та навіть з-за кордону.

nued1

Долина нарцисів – це унікальна пам’ятка живої природи. Вона знаходиться на околиці міста Хуст, в урочищі Кіреші між річками Тиса та Хустець. За легендою, саме у дзеркальних водах Хустеця син річкового божества Кефісса і німфи Ліріопи красень Нарцис побачив своє відображення, закохався і помер від туги. А на березі річки з’явилася ніжна квітка з холодною красою і з ароматом, який одурманює.

Брелок “Тризуб”

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

260 гектарів жовто-білих кольорів будуть радувати своєю красою ще два тижні. Тому тутешні екологи очікують великого напливу туристів. Адже з кожним роком охочих побачити це весняне диво – все більше.

nued2

Долина нарцисів знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Квіти з полів зривати строго заборонено, адже 15 з майже 500  видів нарцисів  занесені до Червоної Книги.

З Долиною нарцисів пов’язано багато переказів та легенд. За однією з них, у володаря Хустського замку була дочка Руся, яку таємно кохав гончар Іванко. З нагоди повноліття доньки, князь влаштував пишний прийом, де зібралися найзаможніші женихи округи. Прийшов привітати дівчину й бідний гончар, а в подарунок приготував надзвичайно гарну вазу, розмальовану білими нарцисами. Дівчина відповіла взаємністю юнаку і молоді люди почали таємно зустрічатися в долині, неподалік від міста. Коли про ці стосунки дізнався батько дівчини, то в пориві люті схопив прекрасну вазу і кинув з кріпосної стіни. На ранок вся долина була вкрита білим килимом витончених нарцисів.

Долина нарцисів є унікальною не тільки для України. Подібного масового цвітіння цих рослин немає більше ніде в світі.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.