Кіно про посттравматичний синдром – нова стрічка українського виробництва

102

Уже два роки Україна знаходиться в стані війни і ця тема давно стала однією з профілюючих для сучасних митців, фотографів, кінопродюсерів, які стараються всіма силами привернути увагу міжнародної спільноти до цієї тематики.nkino

Одними із таких активістів є громадська організація «Ступенi» та її керівник Ігор Парфьонов. Ця ініціатива має цілий ряд напрямків роботи, але профільний – це права людини. З 2007 року організація розпочала проведення унікального міжнародного правозахисного кінофестивалю «Ступені», аналогів якому немає в світі. Учасники з понад 50 країн світу надсилають туди свої роботи щороку. Пріоритет надається роботам, які мають соціальну складову та викривають проблеми, які існують в сучасному світі. Не дарма головним гаслом кінофестивалю є «Показати цю незручну правду!».

Також на базі громадської організації існує кіностудія, яка працює вже понад 11 років та відзняла більш ніж 20 фільмів, які були нагороджені міжнародними відзнаками. Наприклад, фільм «Бича душа» отримав нагороду 22 Голлівудського фестивалю The Genesis Awards, «7 мільярдів» – нагороду Міжнародного кінофестивалю ООН у 2011 році, стрічка «Дармоїди» отримала нагороди в Лондоні, Парижі, США, Греції, Замбії, Мальті та Румунії, фільм «Одного разу в Україні.  Революція» здобув відзнаки в Греції, США, Португалії, Італії, Іспанії.nkino3

Сукня довга пряма “Геометрія”

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Днями кіностудія оголосила про початок нового проекту – зйомок фільму про посттравматичний синдром, з яким зіштовхується ледь не кожен військовий. Без сумніву, що в сучасних українських реаліях ця тема – надзвичайно актуальна. Організатори також розмістили проект на краудфандинговій платформі, щоб залучити необхідну кількість коштів (підтримати проект можна тут). У фільмі розповідатиметься історія 5-ти учасників війни в Україні, які власним прикладом засвідчать, що війна ще не закінчилася. Війна з бюрократами та корупціонерами, яка поглинула увесь народ.

nkino1Про новий проект та окремі деталі його реалізації, діяльність кіностудії Global Ukraine News спілкувався з продюсером, режисером та засновником кіностудії Ігорем Парфьоновим.

GU: Пане Ігорю, чому Ви вибрали саме таку тему для фільму?

Ще до початку Майдану я написав сценарій фільму про революцію в Україні. І з перших днів протестів у Києві, ми приступили до зйомок. Більшість сцен були зняті прямо на барикадах Майдану. Фільм почав зніматися в Криму ще до його анексії. При цьому сценарій правили по ходу розвитку подій в країні. Самі зйомки були закінчені за 3 тижні до масових розстрілів, але, тим не менш, у фільмі ми передбачили цей трагічний результат. Коли ж почалася війна, ми зняли фільм «Одного разу в Україні. Війна».

Ми гостро переживаємо за долю і України, і тих людей, які пройшли через війну. На жаль, багато хто зіштовхується з чиновницьким свавіллям, багато хто є незаслужено обділеним. Тому виникла необхідність зняти фільм про іншу війну, яка іноді страшніша війни на лінії фронту. Це – війна з бюрократами, корупціонерами і посттравматичним військовим синдромом.

GU: Чи можете розповісти особливості роботи над стрічкою?

nkino4Ми не знімаємо комерційне кіно, а працюємо тільки над проектами, які не можемо не знімати. Головне для нас – діалог із суспільством. За кілька років наші фільми були номіновані і отримали нагороди на більш ніж 50 кінофестивалях світу. Маючи великий досвід роботи в кіно, ми зрозуміли, що часто для важливих проектів не потрібна велика сума на виробництво. Тому, коли я пишу сценарій, заздалегідь продумую не тільки картинку, яку хочу побачити, і історію, яку хочу розповісти, але також і те, якими засобами це буде реалізовано. Проте для оренди апаратури і залучення класних фахівців гроші все-таки необхідні. У зв’язку з цим ми організували краудфандингову кампанію на платформі Indiegogo, де звернулися до громадськості з закликом долучитися до цього проекту. Ми тільки запустили цей проект і більш детально з ним Ви можете ознайомитися на платформі.

GU: Якого ефекту Ви плануєте досягти стрічкою?

Фільм «Смерть людини», розповідь цієї історії – це чергова спроба відкрити очі на часто невидимі, не озвучені питання суспільства, в якому ми живемо. Я завжди це роблю в радикальній художній формі і саме тому люди часто звертають увагу на ці фільми. Оголити правду, показати кров на руках, струснути, може навіть налякати – будь-які методи хороші, аби розбудити сонне, сповільнене, задурене суспільство.

Посттравматичний військовий синдром – це реальність сучасної України. Тисячі солдатів повертаються з війни і відчувають проблеми з адаптацією в мирному суспільстві. Кошмари, побачені на лінії фронту, переслідують їх все життя. Однак говорити про це зараз не прийнято в суспільстві, та й самі хлопці часто залишаються один на один з цією проблемою. Наша мета – показати, що насправді відбувається з солдатами при поверненні до мирного життя, коли вимикаються камери, а натовп перестає кричати: «Герой!».nkino2

GU: Чи є вже сформована команда для роботи над фільмом?

В останні роки я тісно працюю з кінооператором Олександром Буровим. Широкому глядачеві він більше відомий завдяки багаторічному досвіду роботи з режисером Олександром Сокуровим. Думаю цю роботу знімати з ним, тому що я впевнений в його таланті і працездатності.

Що стосується акторів та інших членів знімальної команди, то ця робота ведеться також, але говорити про конкретні прізвища ще рано. Знаю тільки те, що медійних, відомих акторів, навіть якщо вони не будуть просити грошей за свою роботу, в цьому проекті не буде.

GU: Скільки часу, за попередніми оцінками, займе робота?

Зйомки пройдуть в жовтні цього року, а далі почнеться постпродакшн, монтаж, озвучення, музика, корекція кольору, тощо. Планую закінчити всі роботи в кінці лютого 2017 року. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.