Ізраїль побачив «Крим. Як це було»

87

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

26 травня в Тель-Авіві пройшов показ першого документального фільму «Крим. Як це було». Цей фільм – історія офіцерів, солдатів та матросів, які під час захоплення Криму у лютому-березні 2014 року не зрадили своїй присязі на вірність народу України. Поштовхом до створення фільму стало те, що досі ніхто з українських кінематографістів не звертався до історій тих військовослужбовців, що пройшли ці важкі події та залишилися служити Україні.

Перед початком показу виступив Посол України в Ізраїлі Геннадій Надоленко, координатор російськомовних репатріантів муніципалітету Тель-Авіва Лана Айзенштадт і Саша Тютюн, засновник центру Сluster Hub, на даху якого відбувся показ фільму. Організатором кінопоказу стала громадська організація Israeli Friends of Ukraine на чолі з Анною Жаровою. На показі був присутній і сам режисер фільму Костянтин Кляцкін.

Сукня довга пряма “Геометрія”

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Серія скульптур «Дерево Життя»

«Мій візит в Ізраїль був запланований ще взимку. Якщо я вже тут буду, то вирішив показати фільм українській громаді. Через свою подругу вийшов на чудову громадську організацію Israeli Friends of Ukraine, які регулярно організовують культурні заходи тут, а також дуже допомагають Україні з різноманітними гуманітарними та комунікаційними питаннями. Вони з радістю зголосилися зробити показ і все організували», – коментує виникнення ідеї показу режисер фільму Костянтин Кляцкін.

Документальний фільм «Крим. Як це було» вже не вперше подорожує світом, до Ізраїлю його могли побачити в Польщі, Брюсселі.

«Ми завжди шукаємо можливість познайомити нашого ізраїльського глядача із українськими реаліями, а ця тема є, на нашу думку, актуальною та недостатньо розкритою ізраїльськими ЗМІ. Тому для нас ці обставини стали можливістю продемонструвати щось дуже унікальне та важливе, бо це – частина історії. Технічну сторону взяли на себе Open Air Cinema, це – команда, завдяки якій стало можливим проведення Фестивалю українського кіно, який наша організація проводила в тому році», – розповідає про виникнення ідеї показу фільму в Ізраїлі координатор ізраїльського ком’юніті Israeli Friends of Ukraine.

iakr1

iakr2

Як зазначають організатори на показ прийшло близько 100 чоловік, були великі сподівання заохотити місцеве населення, проте, на жаль, серед глядачів процент корінних ізраїльтян був невисокий, проте інформація, яку глядачі змогли отримати із перегляду документальної картини змогла частково заповнити той пробіл у баченні подій березня 2014. Глядачі з великим інтересом дивились фільм, який, загалом, отримав дуже схвальні та вдячні відгуки.

Після показу відбулась зустріч та бесіда із режисером фільму, який розповів про історію створення картини, відповів на питання глядачів щодо побаченого та  розказав, що його команда ще має величезну кількість матеріалів  і побачене – це лише крапля у морі.

«Відбулось чудове обговорення після фільму. Були питання про процес зйомки, скільки ще можна розказати про кримські події і в такому русі. В Україні глядач більш в контексті. Закордоном у кожній країні зовсім різні реакції. Це мабуть залежить від того соціального фону в якому вони живуть. Але навіть в Україні фільм сприймають по-різному. Причому в кожному місті щось своє. Можливо, глядач проектує ситуацію на те, що з ним відбувалось в той час, важко сказати. Але в більшості фільм не лишає байдужим. Це і було одне з наших головних завдань», – розповідає Костянтин Кляцкін.

iakr3

iakr4

iakr5

iakr6

Показ документального фільму «Крим. Як це було» зараз досить актуальний, адже є вагомою  силою у протидії російській пропаганді, яка набула більш ніж загрозливих масштабів по всій Європі. Саме організовуючи покази документальних фільмів, які розкривають реалії подій, що відбувались у 2014 році, можна привернути увагу до неправдивості фактів, які подає країна-агресор в інформаційному просторі.

«Для мене ці кадри  стали дуже важливою частинкою пазла, який для мене вже майже склався. Цей пазл – бачення історії анексії  Кримського півострова. Я чітко усвідомлюю, що події березня 2014 року у АР Крим не є спонтанними чи не спланованими, це – проект, який поступово та ретельно планувався службами РФ, про що також говорять і офіцери, які стали свідками цих трагічних подій. Такі стрічки є унікальними та для нас дуже важливо, щоб ізраїльтяни мали можливість бачити сьогоднішні  українські реалії, дізнаватися правду та ділитися своїми враженнями, бо між нашими країнами є дуже багато спільного і ми вважаємо, що укріплення відносин між нашими народами може сприяти розвитку та народженню нових ідей та проектів», – зазначає Анна Жарова.

«Крим. Як це було» – вже не перша документальна стрічка, яка розповідає про військове протистояння у російсько-українському конфлікті та яку Israeli Friends of Ukraine продемонстрували ізраїльському глядачеві. В минулому році вони привозили до Ізраїлю документальний фільм «Добровольці Божої Чоти» режисера Леоніда Кантера, що розповідав  про участь добровольчих батальйонів у військових діях під час захисту українських територій від агресора.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.