Хто ж переможе на Євробаченні?

145

Цього тижня вся увага Європи прикута до однієї з найбільших пісенних подій року – конкурсу Євробачення, який 10 травня стартував у Швеції. Україну представляє співачка кримськотатарського походження Джамала з піснею «1944». Пісня розказує історію депортації кримських татар після  Другої світової війни.

Уже відбувся перший півфінал конкурсу, в рамках якого – виступ учасників з 18 країн. За його результатами до фіналу пройшли Азербайджан, Росія, Нідерланди, Угорщина, Хорватія, Австрія, Вірменія, Чехія, Кіпр та Мальта.

Другий півфінал Євробачення пройде  сьогодні, і саме в ньому братиме участь Джамала. А вже в суботу, 14 травня, відбудеться фінал, в ході якого визначиться переможець пісенного конкурсу.

Серія скульптур «Дерево Життя»

Сукня довга пряма “Геометрія”

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Читайте за темою: Джамала зустрілася з українською молоддю Швеції

Запеклі дискусії точаться навколо Євробачення і через політичний контекст подій в Європі та питання чи має бути конкурс інструментом культурної дипломатії? Чи можна за його результатами судити про симпатію до певних країн світу або, навпаки, про повне неприйняття дій агресивних держав?

Букмекери вже зробили певні прогнози щодо результатів пісенного конкурсу. Так, на сайті Oddschecker, де зібрані ставки багатьох букмекерів, Джамала знаходиться на другому місці серед потенційних переможців конкурсу. Ну а найбільше шансів на перемогу, на думку букмекерів, у представника Росії – Сергія Лазарєва. Також в п’ятірці фаворитів Амір Хаддад з Франції, Франс з Швеції і Демі Ім з Австралії.

Дехто з експертів дискутує, що перемога Росії на Євробаченні стане свідченням великого капіталу симпатій до неї у країнах Європи, в той час як Україна критично швидкими темпами втрачає тих, хто її підтримує.

Та якими б не були результати конкурсу, варто пам’ятати що це, перш за все – пісенний захід, а не майданчик для політичних баталій, хоча ймовірність певних національних симпатій завжди існує. Зрештою, залишилося ще трохи зачекати і вже у суботу зможемо дізнатися головну інтригу цього тижня: хто ж переможе у пісенній боротьбі? Тож закликаємо Вас активно голосувати та підтримувати виконавців. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.