День матері: історія та традиції

163

День матері – це найкраща можливість нагадати мамі, як сильно ми любимо і цінуємо її. Це свято з кожним роком стає все більш популярним, і це – не дивно, оскільки мама споконвіку була найріднішою і найдорожчою людиною для кожного.

День матері – свято, яке відзначають люди будь-якого походження, статусу та віросповідання. Адже слово «мама» справді інтернаціональне – воно не тільки перше у дитини, але і схоже звучить різними мовами. Цього року День матері припадає на 8 травня.

Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів, у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Футболка

Її старання увінчалися успіхом: в 1910 році штат Вірджинія першим визнав День матері як офіційне свято. Хоча по суті це – свято вічності: з покоління в покоління мама – найголовніша людина для своїх дітей.

В різних країнах світу склався свій підхід до того, як святкувати День матері, але є і загальні традиції: кожна дитина, незалежно від того, скільки їй років і де вона знаходиться, в цей день вітає маму, дякує за терпіння і труд і зізнається в любові. Що стосується місцевих традицій, то, наприклад, в Індії свято має релігійний характер: жінки встають до того, як підніметься сонце, і моляться про здоров’я і добробут дітей, а на вулицях проходять фестивалі, у рамках яких вшановується материнська любов.

Жителі Австралії в День матері прикрашають себе символічними гвоздиками. Якщо квітка – червона, то мама жива, а якщо біла – то це означає данину поваги мамі, яка пішла у кращий світ. Німці святкують з розмахом – на вулицях розвішують вітальні лозунги, розтягують барвисті гірлянди. Діти вітають мам власноруч виготовленими виробами, дарують невеликі торти-сердечка та квіти.

В Україні цього дня мамам прийнято дарувати квіти і цукерки, але все ж кращий з усіх подарунків – це подарунок, зроблений своїми руками. Також це – найкраща можливість провести день у сімейному колі, щось приготувати, відправитися на пікнік або зіграти в різні спортивні ігри.

Головне в це свято — пам’ятати про те, що не варто чекати Дня матері, щоб відвідати маму та висловити свою любов. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.