Чорнобиль стане туристичним

52

Україна — держава із неабияким потенціалом для розвитку туристичної індустрії, щороку країну відвідує понад 20 млн туристів. Сфера туристичних інтересів в Україні включає як активний відпочинок і спортивний туризм, так і мандрівки з пізнавальними цілями, де об’єктом пізнання є історична, археологічна та релігійна спадщина країни. Проте поряд із традиційними місцями для відпочинку розвиваються й такі, що заслуговують на окрему увагу. Наприклад, Чорнобильська зона відчуження. За 2015 рік зону відчуження відвідало близько 17 500 туристів, з них 8000 – іноземці. Проте потенціал значно більший. Про це повідомляє Департамент туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі на своїй сторінці у Facebook.

Для реалізації туристичного потенціалу Міністерство економічного розвитку і торгівлі України разом із Державним агентством України з управління зоною відчуження ініціювало створення робочої групи з питань розвитку туристичного потенціалу Чорнобильської зони відчуження.

«Зона відчуження – це унікальне місце, яке потребує створення стратегії та державної програми з розвитку територій. Ми вже почали цю роботу, створили перелік об’єктів, які ми вважаємо важливими для збереження», – зазначив керівник департаменту туризму і курортів Іван Ліптуга.

Футболка

Художня лялька

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

20 квітня відбувся виїзний семінар за участі представників Верховної Ради, департаменту туризму та курортів Мінекономрозвитку, ДА України з управління зоною відчуження, громадськості, бізнесу та ЗМІ.

cern1

Територія Чорнобиля викликає неабиякий інтерес, бо є меморіалом масштабної техногенної катастрофи та заповідником. Наприклад, тут зберігся єдиний вцілілий об’єкт, який належить до інфраструктури електростанції («Чорнобиль-2») та залишки важкої ліквідаторської техніки. Приваблює туристів також культурний спадок і природні ресурси. Нещодавно Центр захисту культурної спадщини відкрив музей традиційного побуту та культури Чорнобильського Полісся.

Нагадаємо, що цього року відзначалося 30-ліття з дня аварії на ЧАЕС, чому було присвячене підписання Президентом Указу «Про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника». GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.