Благодійність українців Відня: діти Героїв АТО їдуть на відпочинок

98

Українці Австрії мають великий досвід волонтерської допомоги. Вони доклали своїх зусиль, щоб допомогти і пораненим майданівцям, і постраждалим у війні на Донбасі, і дітям-сиротам.

Днями Олександра Саєнко, активістка української діаспори у Відні та аташе з питань культури і зв’язків з громадою в Посольстві України в Республіці Австрія, повідомила на своїй сторінці у соцмережі Facebook про те, що п’ятеро дітей українських загиблих воїнів їдуть в липні в подорож Середземним морем. Діти тиждень насолоджуватимуться відпочинком.

buvd1

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Брелок “Тризуб”

«Ця мрія стала можливою завдяки нашим партнерам – австрійській благочинній ініціативі Kids for Freedom і фонду Kleine Herzen (Pascale Vayer). Ми отримали п’ять місць і надали їх дітям від 12 до 15 років, чиї батьки загинули, захищаючи Україну. Скласти список дітей нашому партнеру на місці фонду «Україна ХХІ» допомогли керівництво Національної гвардії (Східне регіональне управління) і Міністерство оборони», – написала пані Олександра.

Подорож дітей розпочнеться з турецького міста Мармаріс (до нього діти добиратимуться літаком через Стамбул). В фінансовому плані організувати подорож стало можливо в тому числі після проведення культурно-мистецького фестивалю «Дні української культури у Відні», організованого ГО «Центр українських ініціатив», головою якої є пані Олександра: організатори одразу повідомляли, що виручені кошти підуть на допомогу дітям, які постраждали від війни. Проте спонсорських грошей виявилося недостатньо: Олександра Саєнко та Катерина Гоменюк докладали власні кошти, щоб втілити мрію дітей і подарувати їм незабутній відпочинок.

«У нас є надійні партнери в Харкові, а саме місто стало за останні два роки волонтерською столицею України, – розповідає пані Олександра, коли запитуємо про те, як цьогоріч організовуватимуть дитячу поїздку. – Багатьох людей я знаю особисто, ще з кимось познайомилась через участь в подіях на Євромайдані. Так, фонд «Україна ХХІ» Всеволода Кожемяка минулого року уже допомагав збирати групу дітей військових для відпочинку в Австрії. В цьому році я отримала чудову пропозицію про відпочинок на яхті від Паскаль Вайєр, моєї давньої знайомої, яка займається благочинністю. Раніше вона возила сиріт з Росії, але у зв’язку зі змінами в російській політиці це стало неможливим. Тобто ми отримали те, чим не змогли скористатись російські діти».

Довідка:
111111Олександра Саєнко з 2013 року мешкає у Відні. У січні 2014 року – після перших вбивств демонстрантів на Майдані Незалежності – приєдналась до руху Євромайдан Відень і стала одним з активних учасників і організаторів протестів, вимагаючи санкцій стосовно злочинців у владі. Згодом разом з однодумцями заснувала ГО «Центр українських ініціатив» і стала організатором успішного культурно-мистецького фестивалю українців «Дні української культури у Відні» в листопаді 2015 року. Брала активну участь у лікуванні поранених майданівців протягом 2014 року. В якості довіреної особи Посольства Республіки Австрія в Україні стала координатором гуманітарної акції австрійського МЗС з лікування п’ятьох важкопоранених цивільних осіб з Донбасу. Влітку 2015 року в якості волонтера БФ «Україна ХХІ» координувала організацію подорожі 100 дітей учасників АТО, запрошених прем’єр-міністром Нижньої Австрії після звернення Посла України. Неодноразово виступала публічно з аналізом суспільної думки в Австрії стосовно подій в Україні. У вересні 2015 року була запрошена на посаду аташе з питань культури і зв’язків з громадою в Посольство України в Республіці Австрія. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.