Австрійські канікули: діти українських військовослужбовців їдуть закордон

79

Автор: Олександра Саєнко

Минулого року відбулася чудова подорож дітей до Австрії. Їх запросив, у відповідь на звернення Посла України в Австрії Олександра Щерби, прем’єр-міністр Нижньої Австрії Ервін Прьолль.

Організовувала минулорічну зустріч спілка Erlebnisland Niederösterreich, зокрема, її керівник Йоганнес Трюммель, його син Томас і Крістоф Графогль. Уряд Нижньої Австрії взяв на себе витрати на транспорт і проживання.

Футболка

Художня лялька

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Організацією на території України і координацією спільних дій Олександр Щерба попросив зайнятись мене, оскільки знав про мої волонтерські проекти і тісні зв’язки з волонтерами і благодійними фондами в Україні. За це завдання взялись група HelpArmy і фонд «Україна ХХІ». В результаті була сформована група з дітей військовослужбовців Військово-медичного клінічного центру Північного регіону, Східного оперативного об’єднання Нацгвардії, військової частини 3017, Національної академії Нацгвардії, 92-ї аеромобільної бригади, 79-ї аеромобільної бригади, військовослужбовців мінування і кількох дітей харківських волонтерів. Всі ці діти постраждали так чи інакше від війни: хтось осиротів, у багатьох батьки були поранені.

У серпні 2015 вони провели два чудових тижні в долині Вахау, яка є спадщиною ЮНЕСКО. Кожного дня на них чекали екскурсії в гори або казкові містечка, які їх приймали. А разом з українською громадою Відня вони відсвяткували День Незалежності в Посольстві України.

Коли минулого року я подарувала пану Трюммелю книгу Посольства Австрії «Українсько-австрійські зустрічі» зі словами «Щоб Ви, можливо, полюбили Україну», він відповів: «Я уже люблю». Це стало можливим саме завдяки таким зустрічам.

akdu

І цього року було прийняте рішення організувати такий же захід: Олександр Щерба знову звернувся до Ервіна Прьолля і – отримав позитивну відповідь!

В Україні з нами знову працюватиме фонд «Україна ХХІ»: вони візьмуть на себе організаційні заходи і пов’язані з цим витрати. Діти поранених і загиблих військовослужбовців Нацгвардії і Міноборони збиратимуться з усієї України. Сподіваюсь, що Посольство Австрії, як і минулого року, піде нам назустріч з візами. А в Австрії нам знову допомагатимуть батько і син Трюммелі, Крістоф Графогль.

akdu1

akdu2

akdu3

Крім того, Посол України звернувся ще й до ландесхауптмана Штирії, і також отримав позитивну відповідь. А тому починаємо працювати над списками і оформленням документів.

Отже, маємо дві групи дітей по 50 чоловік.  До Нижньої Австрії діти їдуть з 20 серпня до 3 вересня. Приймає Erlebnisland Niederösterreich. До Штирії їдуть з 15 до 29 серпня. Приймає Steiermark Tourismus GmbH.

Ми всі дуже радіємо через нову можливість співпрацювати, дякуємо за ініціативу Олександру Щербі і за великодушність Ервіну Прьоллю.

Про автора:

Олександра Саєнко з 2013 року мешкає у Відні. У січні 2014 року – після перших вбивств демонстрантів на Майдані Незалежності – приєдналась до руху Євромайдан Відень і стала одним з активних учасників і організаторів протестів, вимагаючи санкцій стосовно злочинців у владі.

Згодом разом з однодумцями заснувала ГО «Центр українських ініціатив» і стала організатором успішного культурно-мистецького фестивалю українців «Дні української культури у Відні» в листопаді 2015 року.

Брала активну участь у лікуванні поранених майданівців протягом 2014 року. В якості довіреної особи Посольства Республіки Австрія в Україні стала координатором гуманітарної акції австрійського МЗС з лікування п’ятьох важкопоранених цивільних осіб з Донбасу.

Влітку 2015 року в якості волонтера БФ «Україна ХХІ» координувала організацію подорожі 100 дітей учасників АТО, запрошених прем’єр-міністром Нижньої Австрії після звернення Посла України. Неодноразово виступала публічно з аналізом суспільної думки в Австрії стосовно подій в Україні.

У вересні 2015 року була запрошена на посаду аташе з питань культури і зв’язків з громадою в Посольство України в Республіці Австрія.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.