Антоні Мачеревич: «Жодна європейська країна не залишається байдужою, коли мова йде про беззаконність дій, які здійснила Російська Федерація»

63

Джерело: wPolityce.pl
Переклад: Ірина Майданська, «Євромайдан-Варшава»

«Немає сумнівів у тому, що всі європейські країни погоджуються з тим, що Росія, нападаючи на Україну, порушила мирний уклад у Європі. Я не погоджуюсь з думкою, що формально все гаразд. Ми зіткнулися з агресією та окупацією. Крим – окупований, частина Донбасу – окупована теж», – говорить на TVP Info керівник Міністерства Національної Оборони (МНО) Антоні Мачеревич.

Міністр зазначив, що хоча про війну в Україні не говорять відкритим текстом, немає сумнівів, що одна країна напала на іншу та окупувала певні території.

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Жодна європейська країна не залишається байдужою, коли мова йде про беззаконність дій, які здійснила Російська Федерація. Підтвердженням є санкції. В Польщі інколи недооцінюють дії європейських країн, та не варто, оскільки вони свідчать про несприйняття, незгоду з діями Росії, порушенням міжнародного права і мирного порядку.

Керівник МНО не хотів сказати, що на думку найважливіших країн НАТО Україна та Росія знаходяться у стані війни, але стверджував, що без сумніву це – агресія, окупація і порушення мирного порядку в Європі.

У цьому питанні Польща має однозначну позицію, зазначив він. Та звернув увагу, що Україна не належить до членів НАТО.

«Такою була пропозиція президента Леха Качинського, світла йому пам’ять. Ми були готові до того, щоб відкрити двері Україні, але ця справа була «заморожена» (…)», – говорить Антоні Мачеревич.

Додав також, що відповідь НАТО у небезпечній ситуації буде пропорційною до дій зі сторони агресора.

Проблема гібридної війни була взята до уваги при плануванні відповіді у разі дій такого характеру, таким чином, щоб унеможливити агресорові можливість гри з кордонами. Маємо пам’ятати, що існують 200-річні правила, які передбачають, що генерали готуються до війни, яка вже відбувалась. Але варто приготуватись не тільки до гібридної війни, але і до того, що агресор може використовувати  нову технологію, зазначає Антоні Мачеревич.

Читайте за темою: «Ціна держави» – найкращий український сайт 2016 року

Згідно з дослідженнями, Росія потребує 60 годин для того, щоб розмістити свої сили  у балтійських країнах, а країни НАТО на сучасному етапі тільки працюють над розробкою концепцій, додав він, зазначаючи, що все залежить від кількості сил, які застосує Росія для виконання цієї операції.

Розташування військ НАТО тривало би довше. (…) Додав, що Польща так само, як і НАТО відповідальна за розміщення на території Республіки відповідної кількості сил, забезпечуючи таким чином єдиний безпечний коридор у разі окупації. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.