Яцек Пєхота: «Україна – це великий шанс для польських фірм»

35

Джерело: Rzeczpospolita
Переклад: Ірина Майданська, «Євромайдан-Варшава»

Розмовляв з Яцком Пєхотою  Павел Ружинський. «Україна не має чого боятися», – вважає Яцек Пєхота, керівник Польсько-української господарчої палати і екс-міністр економіки в уряді Єжи Міллера

Єжи Міллер, Лешек Бальцерович будуть радниками Петра Порошенка. Войцех Бальчун – керівником «Української залізниці». Президент України спрямовує свої дії до Заходу чи справді прагне радикальних змін?

Брелок “Тризуб”

Сукня довга пряма “Геометрія”

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

«Українська ситуація – дуже складна і дуже далека від польських реалій», – вважає Яцек Пєхота, додаючи, що такі дії, з однієї сторони, це – зізнання українських еліт у неспроможності побороти корупцію, але з іншої – бажання використати добрий польський досвід і показати, що Україна справді прагне змін. «Час покаже, чим це закінчиться», – підкреслює Пєхота.

«Не вдається порівняти Україну з Польщею на початку 90-х років. Ми уникли олігархізації економіки і політики, завдяки плану Бальцеровича і,  якщо вдасться, то Бальцерович допоможе Україні у боротьбі з сильними монополіями. Це буде великий успіх», – вважає Пєхота.

«Україна має великий потенціал і велике багатство»,  – підкреслює Пєхота.

Що далі? Приватизація?

«Найприбутковіші об’єкти вже належать олігархам, уряду залишились великі неприбуткові або ж стратегічні для економіки підприємства», – підкреслює Яцек Пєхота, додаючи, що Україні, скоріш за все, знадобиться реприватизація.

 «Українцям подобаються поляки і, більше того, нас (поляків – ред.) сприймають як представників України у Європі, – говорить Пєхота. – Ті, що були у Польщі, вбачають у нас певний взірець, країну, яка досягла успіху»

«Ми з Україною стартували з такого самого ВВП на мешканця. Зараз ситуація у нашій країні (Польщі – ред.) виглядає утричі краще, ніж в Україні», – говорить керівник, додаючи, що Україні не має чого боятись, варто примати обдумані рішення.

«Україна має добрий ринок також і для польських фірм, – запевняє фахівець. – Близько 1500 суб’єктів з польським капіталом діють на території України. Кількість ця впродовж багатьох років залишається незмінною. Польські підприємства комфортно почуваються  на цьому ринку. Тільки 10% з них зіштовхуються з різними проблемами, інші ж дають собі раду».

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.