Як працює перша в Норвегії українська школа

325

Перша українська школа у Норвегії, яка веде навчання за програмою Міністерства освіти і науки України, відкрилась в лютому цього року в Осло. Заклад має назву «Еллісів».

Засновницею є Ніна Хаген, педагог із 25-річним стажем, яка вже вісім років мешкає в Скандинавії. Показово, що школа є ініціативою групи українських діаспорян. За словами Ніни Хаген, у Норвегії досі немає зареєстрованих українських навчальних закладів, проте є багато солідних російських шкіл, які отримують фінансову підтримку з РФ.

«Ідея створення школи виникла в ініціативної групи батьків несподівано, – зізнається Ніна Хаген. –У травні 2015 року ми відкрили перший в Норвегії осередок українського Пласту. Почали з програми для наймолодших пластунів-новаків віком шість-сім років. Ми розуміли, що мовний рівень дітей в Україні та Норвегії є різним, тому і намагалися дати їм такий легкий мовний старт у Пласті. Кульмінацією стало письмове звернення до нас однієї мами, де вона підкреслювала, що її дитина не розуміла, про що йшлося на сходинах. Ми забили на сполох. Після деяких вагань та аналізу ситуації ми створили гурток української мови при Пласті, а вже в лютому 2016 року була започаткована наша школа».

ppv

У школу «Еллісів» приймають учнів віком від п’яти до 17 років. Заняття в школі проходять щосуботи і тривають три години. Крім читання та письма для учнів молодших класів планують викладати українознавство, природознавство та математику, а для старших дітей – предмети, які вчать їх ровесники в школах України.

Заклад ще не має постійного приміщення. Наразі діаспоряни користуються тим, яке тимчасово надала влада Осло. «Українська діаспора Норвегії – молода, у нас вчитиметься лише друге покоління юних діаспорян, – підсумовує Ніна Хаген. – У багатьох є родичі в Україні, і ми не могли припустити, що діти не зможуть спілкуватися зі своїми близькими на історичній батьківщині. Без знань мови ця «пуповина» з Україною була б обірвана».

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.