VoxCheck змушує політиків казати правду

67

Цікаві проекти потребують фінансування для втілення, а гарним інструментом для цього є краудфандингові платформи, адже вони дозволяють всім небайдужим пожертвувати кошти на розвиток нових важливих ініціатив. Партнер Global Ukraine, незалежна аналітична платформа VoxUkraine, запустила цікавий механізм – VoxCheck та розмістила його на платформі Велика Ідея для збору коштів.

VoxCheck – це єдиний фактчек-проект в Україні, який систематично перевіряє висловлювання топових політиків. Промови політиків рясніють обманами, перебільшеннями, спекуляцією, які розпізнати, просто слухаючи новини, досить складно. В цьому і полягає необхідність і унікальність VoxCheck: проект працюватиме на розпізнавання маніпуляцій та неправдивості у виступах політиків.

Загалом, практика перевірки достовірності виступів політиків є досить популярною в світі, такі механізми запроваджені у Великобританії, США, Італії, Грузії та інших країнах. За даними дослідження американських учених, у державах, де існує фактчек, кількість фактичних помилок і маніпулювання в політичній риториці нижча.

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Проект уже розпочав свою діяльність: з грудня 2015 року було здійснено 6 великих фактчеків (тут можна ознайомитися з одним із них). Загалом, було перевірено риторику 23 впливових персон.

В плани проекту входить щоденний випуск спростувань окремих висловлювань політиків, двічі на місяць публікація матеріалів за результатами значних подій та виступів, рейтинг найпоширеніших помилок і міфів, організація фактчек-конференції із залученням іноземних експертів. Підтримати проект можна тут.

 

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.