Global Ukraine

Вербна неділя: обряди, традиції та прикмети

31

Вербна неділя святкується за тиждень до Великодня. Цього року ми будемо відзначати свято, що передує початку Страсного тижня, 24 квітня.

У цей день ще з давніх-давен люди йшли до церкви, де священик освячував вербу. Згідно з християнським вченням, коли Ісус Христос їхав верхи на віслюку, люди стелили на його шляху пальмові гілки. Це поклало початок звичаю святити гілки. А оскільки пальмових гілок не маємо, то святимо вербові, відповідно до вибору наших далеких предків.

Першими в церкві намагалися вхопити вербові гілки діти і молодь, адже кому дістанеться найбільше, той буде найщасливішим. Потім хлопці і дівчата ходили по вулиці з гілками верби і ударяли один одного, примовляючи: «Не я б’ю – верба б’є, за тиждень – Великдень». Діти один перед одним старались встигнути проковтнути по кілька «котиків». За народними переконаннями, ці свячені «котики» вбережуть горло від хвороби. Народні знахарі широко використовували свячену вербу під час приготування цілющих настоїв і напоїв як для людей, так і для тварин.

Свяченій вербі приписувалися й інші магічні властивості, зокрема, виганяючи вперше худобу на пасовисько, треба обов’язково поганяти її свяченою вербою, щоб нечиста сила свійську тварину обминала. А якщо викласти за двері свячену гілку під час граду, то, за народними уявленнями, град припиниться.

Читати за темою: Великодній Фестиваль писанок у Львові

Добрі господарі після повернення з церкви садять на городі по кілька гілочок свяченої верби. Це сприяє гарному врожаю та злагоді в господі. Ті гілки, що залишилися, треба поставити під образами.

Після «використання» свячену вербу в жодному разі не можна топтати ногами – це великий гріх. І викидати її теж не можна, а слід обережно зібрати в одному місці та спалити.

Вербна неділя – свято, яке пробуджує в душах людей весну, наповнює радістю та вірою! GU.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.