Українці Польщі закликали місцеву владу підтримати українську освіту

52

Для закордонних українців особливо важливим є збереження своєї національної ідентичності та мови, саме тому частими ініціативами є проведення народних концертів, освітніх заходів. І якщо деяким громадам вдається навіть відкрити власні школи (вчора проект Global Ukraine News повідомляв про відкриття української школи в Норвегії), то для інших цей процес є більш складним. Це стосується української громади в Польщі, яка закликала владу сусідньої країни змінити систему розподілу коштів на фінансування освіти для нацменшин, повідомляє VIDIA.

Зокрема, часто кошти виділені на освіту використовують не за призначенням, заради економії урізають освітні проекти, жертвуючи їхньою якістю на користь формальності. Вихід з цієї ситуації пропонують наступний: перераховувати виділені кошти на спеціальні рахунки, як це роблять для дітей з особливими потребами.

Є також проблеми з підвищенням кваліфікації та друком підручників. В лютому діаспоряни звернулися до Прем’єр-міністра України щодо підтримки української діаспори. Серед пропозицій – розробка спеціальної програми підтримки яка б забезпечувала підручниками.

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Футболка

Сукня довга пряма “Геометрія”

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.