Українці Австралії готуються до Великодня

106

Святкування світлого празника Христового Воскресіння в українських традиціях важко уявити собі без розмальованих, барвистих писанок. З давніх-давен господині в переддень Пасхи розписували яйця. Наносячи на їхню поверхню воском різні орнаменти, які мали особливе, сакральне значення.

Українці люблять та шанують свої традиції, навіть якщо знаходиться далеко від рідного дому. Ось і українці Австралії розпочали підготовку до Великодня в українських традиціях: 9 квітня в Брізбені (місто на сході Австралії) була проведена писанкова майстерня «навчитись писати писанки». Учасникам заходу роздавали усі необхідні для писанкарства матеріали, а також частували кавою та тістечками по завершенні.

uag

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Художня лялька

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

uag1

Відвідувачі залишилися задоволені, відзначаючи на сторінці заходу в Facebook, і високий рівень організації події, і доступність викладених уроків. Також тішить безліч коментарів зі словами подяки організаторам мастер класу, Ользі Віцентій Коринківській, усім хто допомагав та відвідав захід.

uag2

Вікторія Загинайко, член Української Громади Квінсленду разом зі своїм чоловіком – австралійцем відвідала майстер-клас та поділилася враженнями з Global Ukraine News: «Такі події як майстер-клас з розпису писанок в нас в Брізбені проводиться вдруге, але в перше його проведено у новій Українській Домівці. Підготовка велася декілька днів. Люди відвідали захід, щоб познайомитися один з одним, поспілкуватися рідною мовою, навчитися розпису писанок. Було в нас й чимало дітвори. Українські майстрині принесли писанки, які тримають з гордістю вдома, тож новачки і всі охочі мали наглядні приклади і книжки-посібники з різноманітними розписами. На класі було викладено декілька простих технік розпису писанок. Всі гарно провели час, задоволені взяли з собою розписані роботи які виготовили власноруч».

uag3

Загалом, громада Брізбена – досить активна: тут чимало ініціатив – є активісти, які безкоштовно викладають українську та англійську мову для членів Української Громади в Брізбені, ведуться сторінки в соціальних мережах, свої Громадський та Церковний хори, часто проводяться колективні культурні та просвітницькі заходи.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.