Український театральний фестиваль в Кракові: відгуки відвідувачів

57

Автор: Ірина Майданська, «Євромайдан-Варшава»

Вже третій день поспіль у Кракові триває свято українського театру. Учасники фестивалю, у перервах між виступами, знайомляться з містом. Для багатьох це – перший візит до культурної столиці Польщі. Ми вже говорили про фестиваль, його цілі та передчуття організаторів. Але що про фестиваль думають його учасники?

«Для нас це – перший міжнародний фестиваль за останні 2 роки (може, і єдиний). Ми в очікуванні неймовірних вражень і нового досвіду. Хочемо познайомитись з крутими театрами України і ближче поспілкуватись з організаторами, як професіоналами театрального мистецтва. Дуже чекаємо, щоб побачити достойні роботи фестивалю і, звичайно, показати свою», – говорить режисер театру РАЙДО Юрій Сушко.

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Варто пригадати, що згідно з інформацією Марії Макаренко, співорганізатора фестивалю, близько 200 театральних колективів подали заявки на участь. З такої чисельної кількості довелось вибрати тільки 25. Напевно кожного цікавить, які роботи подавали учасники для того, щоб здобути «квиток» на свято українського театру у Кракові.

utfk

«Ми обрали «Марусю Чурай», тому що прагнемо показати проблематику цього твору. Це – дуже характерний твір для української літератури, який покаже полякам нашу історію, менталітет. Ми хочемо не просто розважити глядача, а примусити задуматись», – додає Юрій.

На думку акторів театру РАЙДО (Київ), проблематика, що порушується у творі Ліни Костенко, зараз як ніколи актуальна в українських реаліях.

Пригадуємо, що 18 квітня у Кракові розпочався «ІІІ Міжнародний фестиваль українського театру «Схід – Захід», який триватиме до 24 квітня. Програма фестивалю доступна на офіційній сторінці Фестивалю. Як раніше нам повідомила Марія Макаренко, фестиваль «має на меті поширення української культури закордоном, укріплення контактів з українською діаспорою в різних країнах світу, привернення уваги європейської спільноти до неповторності українського театру і таланту українських акторів і режисерів, на противагу дезінформації щодо історії та сучасності України, яка панує у західних ЗМІ».

utfk2

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.