Українські активісти зняли фільм про голландського бізнесмена в Україні

535

В контексті наближеного референдуму щодо Асоціації України та ЄС, який відбудеться наступного тижня в Нідерландах, український політикум, активісти, волонтери, діаспоряни активізували свої зусилля. Було проведено чимало круглих столів, презентацій, конференцій. Найновішою цікавою ініціативою стало створення голландськомовного фільму про голландський бізнес в Україні.

Ця ідея була втілена у життя завдяки зусиллям активістів Oekraïne-referendum та каналу UkraineToday. Український активіст Олександр Снідалов на своїй сторінці в Facebook розповідає, що початково ідея полягала у фільмуванні декількох інтерв’ю з голландським бізнесом та зведення їх в один короткометражний фільм, який потім планували презентувати на голландському телебаченні та Українсько-голландському бізнес-форумі. В результаті – було створено чотири фільми, три тізери і одну повноцінну короткометражку, які розповідають про життя і бізнес в Україні голландського фермера Кіса Хейзинга і його дружини.

Велика кількість волонтерів, активістів і просто небайдужих людей була залучена до реалізації задуму: режисери, журналісти, редактори кілька місяців невтомно працювали над проектом.

Ключова особливість фільму полягає у тому, що це – success story від першої особи, в якій на конкретному прикладі продемонстровано переваги та можливості співпраці з Україною, необхідність інтенсифікації бізнесових контактів, що стане можливим якраз завдяки Угоді про Асоціацію. А те, що фільм знятий голландською мовою, збільшує його шанси на перегляд саме громадянами Нідерландів.

Схожу роль відігравали виступи голландських бізнесменів на Українсько-голландському бізнес-форумі, зокрема Стефана де Хойя, голови департаменту управління власністю девелоперської компанії CTP та Тео Шнітфінка з компанії Symphony solutions які ділилися своїм особистим досвідом співпраці з українськими бізнесменами та інституціями.

Крім того, варто згадати ще про дві цікаві ініціативи. Першою з них є кампанія «Hop Nederland Hop!» («Давай, Нідерланди, давай!»), яка має на меті познайомити нідерландців з талановитими українськими дітьми – маленькими музикантами, митцями та спортсменами. В рамках цієї ініціативи відзнято 10 роликів про 13 маленьких талановитих українців. Кампанія має на меті сформувати позитивний імідж України, показати наш потенціал. Ця досить орігінальна ініціатива Українського Кризис Медіа Центру набрала на YouTube каналі Hop Nederland Hop понад 2 000 000 переглядів за короткий проміжок часу.

Друга ініціатива – це своєрідний « молодіжний десант »: просто на вулицях нідерландських міст зараз ведуть роз’яснювальну роботу учасники Української Академії Лідерства. Останні 6 днів 38 молодих українців приїхали в Нідерланди аби змінити думку місцевого населення щодо референдуму про Асоціацію з Україною. Діти, яким від 18-20, розказують про громадянське суспільство, про цінності, ідентичність, переконують місцевих громадян. Показуючи Нідерландам молодих українців, які бажають змінювати і розвивати свою країну.

Сподіваємось, що українська народна дипломатія переможе скептицизм породжений діями чи браком дій українських та європейських політиків і що результати референдуму в Нідерландах не знищать мрії та надії української молоді, яка активно бореться за своє світле майбутнє.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.