Україна вперше увійшла до керівного складу комітету ЮНЕСКО

52

Упродовж найближчих чотирьох років Україна буде представлена у керівному складі Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту (CIGEPS).

Про це повідомив заступник міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції, заступник голови Національної Комісії України у справах ЮНЕСКО Микола Мовчан, якого було обрано віце-головою CIGEPS.

«Вперше за історію незалежності представник України увійшов до керівного складу Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту. Це відбулося наприкінці лютого на черговій сесії організації у Монако. Головуючою у цьому комітеті стала Південна Африка, іншими віце-президентами від відповідних регіональних груп були обрані представники Ірану, Колумбії, Оману та Туреччини», – повідомив Микола Мовчан.

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Художня лялька

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

За його словами, Україна головує у другій регіональній групі CIGEPS і представляє країни Східної Європи, Балтії, Центральної Європи, Балкан.

«ЮНЕСКО є важливим інструментом для реалізації інтересів України у сфері фізичного виховання та спорту на міжнародній арені. Тим більш, що послами цієї поважної організації є відомі українці – президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка, брати Віталій та Володимир Клички. Вони активно просувають ідеї співпраці України з ЮНЕСКО у питаннях розвитку фізичної культури та спорту», – зазначив урядовець.

Читати за темою: Сергей Гайдай: 2016 год станет решающим для украинской государственности

Прикладом плідної співпраці на міждержавному рівні у сфері фізвиховання, спорту, а також молодіжної політики, Микола Мовчан назвав українсько-литовські відношення.

Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс у свою чергу зазначив, що обрання Мовчана віце-головою Міжурядового комітету ЮНЕСКО поглиблюватиме литовсько-українське співробітництво не тільки на двосторонньому рівні, а й у багатосторонньому контексті.

Варто нагадати, що Україна зараз також є непостійним членом Ради Безпеки ООН. Призначення України на важливі пости в міжнародних організаціях є індикатором довіри та підтримки нашої держави західними партнерами.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.