У Варшаві провели акцію на підтримку українського режисера Олега Сєнцова

56

31 березня, у Варшаві, під час відкриття Фестивалю нового італійського кіно «Cinema Italia Oggi 2016» активісти фундацій «Євромайдан-Варшава» та «Відкритий діалог» провели акцію на підтримку українського режисера Олега Сенцова, який був затриманий 11 травня 2014 року в українському Криму та пізніше заарештований спецслужбою ФСБ Росії за проукраїнські погляди та підтримку ідей Революції гідності та засуджений до 20 років ув’язнення і етапований до Якутії.

sentsov

Як повідомляється на Facebook сторінці фундації «Євромайдан-Варшава», в ході акції активісти написали листа до Володимира Путіна, закликаючи звільнити незаконно засудженого на 20 років режисера, наголошуючи на ідеологічних засадах ув’язнення. Такі акції мають надзвичайну важливість, адже привертають увагу всього цивілізованого світу до долі українських ув’язнених в Росії, відкривають справжню суть держави-агресора та дозволяють м’якими політичними засобами впливати на питання щодо незаконно ув’язнених активістів.

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Брелок “Тризуб”

Серед осіб, які підписали звернення – відомий італійський актор Клаудіо Сантамарія, італійські та польські діячі культури та учасники кінофестивалю. За вчорашній день активістам вдалося зібрати 187 підписів. Акція триватиме до закінчення кінофестивалю (до 4 квітня).

sentsov1

«Чесно кажучи, ми були вражені підтримкою акції: майже кожен, хто заходив у кінотеатр,- підписував лист. Багато людей знали про Олега, особливо польські культурні діячі, дехто з них розповідав, що вже брав участь в попередніх акціях на підтримку режисера. Італійцям частіше доводилось пояснювати, хто це і чому він ув’язнений, але після пояснень більшість підтримувала ініціативу. Окремо хотілося б подякувати організаторам кінофестивалю та директору кінотеатру, в якому ми проводили акцію, адже вони відразу ж її підтримали й потім приводили своїх знайомих, щоб ті теж підписали лист. Після завершення акції ми один примірник листа надішлемо в Кремль, а інший передамо в Посольство Росії у Польщі», – зазначає Наталка Панченко, організатор акції та президент фундації «Євромайдан-Варшава».

Також варто підкреслити, що у фільмі, який вчора був презентований публіці, режисер зачіпав теми терору, політичних ігор та парадоксів світу. А Олег Сенцов як для українців, так і для цілого світу демонструє свою надзвичайну силу волі та незламність у протистоянні з несправедливістю, терором та політичними іграми.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.