Центр Вроцлава перетворився на маленький Львів

73

Джерело: Gazeta Wyborcza

Переклад: Ірина Майданська, «Євромайдан-Варшава»

 

Серія скульптур «Дерево Життя»

Художня лялька

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Розпочався Львівський місяць у Вроцлаві. У рамках проекту можна буде скуштувати традиційні смаколики із-за Бугу, на вулицях з’являться українські митці, музиканти та поети з Майдану, проводитимуться дебати та покази фільмів.

Вперше в історії Європейської Культурної Столиці така подія присвячена країні, яка не є членом Європейського Союзу. Рафал Кожінський, ініціатор ідеї Львівського місяця, зазначає: «Європейська Комісія уважно приглядається до подій, що відбуваються у Вроцлаві. Не виключено, що наступні покоління крокуватимуть нашими слідами та долучать до проекту ЄКС міста та країни, що не входять до Шенгенської зони».

Незважаючи на те, що подію назвали Львівським місяцем, проект розкриє культуру та мистецтво усієї сучасної України. Над програмою заходів працювали здебільшого українці, саме вони звернули увагу на тренди та явища, які актуальні для українського суспільства.

Теми, котрі болять

Львівський місяць розпочався у п’ятницю 1 квітня о 17 год. виставкою «Український Зріз». Розмістилася вона на шести поверхах (1,5 тис. м2 ) у будинку Rynek 25, де з’явилась експозиція сучасного українського мистецтва. Більш як 50 митців презентували малярство, різьбу, скульптури, перфоманси, відео-мистецтво та мистецтво цифрових медіа.

Володимир Кауфман, організатор виставки, розповідає: «Вона відображає наші реакції на те, що відбувалося на Майдані, після нього, і те, що відбувається зараз. Піднімаємо болючі теми».

Серед гостей, запрошених до Вроцлава, такі відомі постаті як письменник Юрій Іздрик, політолог і дослідник міста Тарас Возняк, поет Юрій Андрухович (виступить на ювілейному концерті з Карбідо), актриси театру Dakh Daughters, а також контрабандист Марк Токар. До вище перелічених долучаться чимало невідомих досі у Польщі творців.

«Українська культура – біла пляма на карті Європи. Знаємо про неї тільки те, що є якісь думи, козаки, коні і «Гей, соколи». Натомість нічого не знаємо про те, що відбувається у джазі, візуальному мистецтві, літературі. Цей місяць у Вроцлаві має на меті виправити цю помилку», – ділиться Рафал Кожінський.

У кінотеатрі Нові Горизонти показуватимуть українські фільми відомих українських режисерів (Параджанов, Вєртов, Ложниця), але також і нових, досі не відомих імен. Польсько-український гурт Dagadana приготував цікаву програму розваг та занять для дітей. Для усіх охочих буде надана можливість взяти участь у дебатах, у циклі присвяченому міським проблемам.

Поети вночі

У Вроцлаві видали поетичну антологію «Листи з України», перекладену Богданом Задурою, до якої входять вірші написані після 30 листопада 2013 року.

Грицько Семенчук, редактор книги, зазначає: «Тоді сили Беркуту жорстоко розігнали мирних протестувальників на Майдані. Ми вибрали вірші більше 50 сучасних поетів, які походять з різних регіонів України та пишуть як українською, так і російською мовами».

Багато з тих поетів приїдуть до Вроцлава, щоб представити свої твори, за допомогою електронних звуків під час Ночі української поезії та Музики Non Stop (22-23 квітня).

Ще чимало заплановано цікавих подій, участь у яких матимуть змогу взяти жителі Вроцлава та його туристи. Музиканти даватимуть концерти просто неба, перед Ринком запланований кольоровий хоровод, учасників якого навчатимуть співати і танцювати веснянки та гаївки (17 квітня).

Майстерні

Гарнцарський перехід на Ринку, перейменують на вулицю Львівську. Будуть виставлені лавки з рукодільними виробами, охочі матимуть змогу скуштувати традиційні страви: чебуреки, галушки, шоколад, халву і тістечка, хлібний квас замість зеленої кави.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.