Success stories закордонного бізнесу в Україні: досвід голландця Майкла Хондерса

62

Україна має чимало переваг для закордонного бізнесу: талановите, цілеспрямоване населення, територіальна близькість до Європи, менші витрати на транспорт та оплату праці, які не можуть нівелювати навіть такі недоліки, як корупційні схеми та ринкове шахрайство. Все більше європейських бізнесменів розглядають Україну як місце для вдалого розміщення виробництва навіть досить великого масштабу.Зокрема, відома голландська компанія СТР займається будівництвом великого індустріального парку «Рясне-2», що недалеко від Львова. Іншим бізнесменом з Нідерладнів є Тео Шнітфік та компанія Symphony Solutions.

Ще одним голландським бізнесменом, який працює в Україні є Майкл Хондерс – керівник аграрної компанії з виключно іноземними інвестиціями. Його фірма займається вирощуванням салату та руколи, адже така вузька спеціалізація – характерна риса нідерландського бізнесу. Схожий бізнес у нього є ще в Грузії.

szb

Футболка

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Сукня довга пряма “Геометрія”

szb1

Спочатку бізнесмену було важко адаптуватися до особливостей ведення бізнесу в Україні, адже, за словами Майкла, модель Грузії та України – різні, а тому він заручився підтримкою місцевої влади м. Буська та Європейської Бізнес Асоціації. Зокрема, труднощі полягали у різній стандартизації та нечіткому законодавстві. Лише один дозвіл на імпорт довелося чекати півроку на початку. Проте з часом ведення бізнесу полегшилося, дозволи стало реально отримати за кілька тижнів.

Запорукою свого успіху бізнесмен вважає правильний європейський підхід до справ та гарантування якості продукту, застосування передових технологій.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.