Співпраця між ЄС та НАТО: необхідно зосередити більше уваги на дослідженні психологічних аспектів і наслідків гібридної війни

39

Для подолання багатьох труднощів, які стоять перед міжнародним співтовариством, потрібна кооперація всіх зусиль, вироблення спільного бачення ситуації та інтегративної реакції на виклики. Прикладом такого спільного підходу є щорічні зустрічі у форматі круглих столів, які відбуваються між НАТО та ЄС. Круглий стіл, який відбувся цьогоріч у місті Таллінн (Естонія) зібрав понад сотню учасників з понад 30 країн світу. На ньому був присутній і Максим Кияк, співзасновник Global Ukraine, який поділився з нами своїм аналізом після заходу.

Основними темами круглого столу були виокремлення питань для розгляду на саміті НАТО в Варшаві, аспекти пов’язані з міграційною кризою, політичною слабкістю Європи, гібридною війною та можливостями співпраці НАТО і ЄС. Місцем проведення події стало Міністерство закордонних справ Естонії. Почесна роль відкриття заходу належала міністру закордонних справ Естонії Маріні Кальяранд, яка наголосила на викликах для НАТО та ЄС як на Сході, так і на Півдні, маючи на увазі якраз Україну.

Дуже активними були дискусії щодо гібридної війни. Максим Кияк наголосив, що на Заході є відсутнім цілісне та системне розуміння того, чим саме є гібридна війна. Натомість, існує сукупність розрізнених підходів, які стосуються лише окремих її аспектів. Крім того, гібридна війна є успішною лише тоді, коли відбувається протягом конкретного проміжку часу. Також, Максим Кияк зазначив, що гібридна війна любить тишу і темряву. Тому, агресор, який провадить гібридну війну, воліє, щоб його справжні дії були максимально замаскованими. Публічність ж, навпаки, зводить нанівець потуги агресора, нещодавній приклад з високопоставленими російськими генералами, які відмовились служити на Донбасі після того, як їхні імена з`явилися в інтернеті, є цьому яскравим підтвердженням.

Художня лялька

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Футболка

nato51

Гібридна війна не тільки та не стільки стосується збройного протистояння, як розповсюдження паніки та страху серед людей. Відтак, учасники дискусії закликали зосередити більше уваги на дослідженні саме психологічних аспектів і наслідків такої війни.

Загалом, тема України піднімалася не так часто, як рік тому. «Захід пройшов досить продуктивно. Після офіційної частини (на якій я був) була гра-симуляція для молоді, під час якої вони повинні були від імені НАТО вирішити конфлікт у одній із вигаданих країн у Європі. Цікавим було висловлювання про існування двох НАТО – політичного та військового, між якими немає розуміння. А ще у мене посилилось враження, що у європейців відсутнє чітке розуміння того, що відбувалося і відбувається в Україні зараз», – ділиться Максим Кияк своїми враженнями від заходу.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.