«Соловейко» – нова якість української народної пісні

96

Нещодавно відсвяткував свій перший день народження музичний популяризаційно-розважальний проект «Соловейко». Це – унікальний відкритий проект про українську народну музику, де будь-хто з користувачів може створювати артистів, додавати пісні та писати публікації.

Ідея такого масштабного веб-проекту про народну пісню народилась у Макса Туровського (засновника «Соловейка», проектного менеджера великої софтверної компанії) досить давно. Адже його завжди дивувала та обурювала відсутність якісних веб-сайтів на цю тему.

«До реалізації проекту я перейшов лише у 2014 році. Це був дуже складний та страшний рік і тоді мені здалося, що саме зараз подібний ресурс буде особливо потрібним. Бо стало абсолютно очевидно, які грандіозні проблеми можуть початися там, де люди не відчувають себе українцями, де взагалі мало України, як такої. А народна пісня – це основа будь-якого національного мистецтва, тому культурне виховання нації треба розпочинати саме з неї. Очевидно, що стратегічно важливо зацікавлювати цією темою молодь і саме її я визначив як цільову аудиторію сайту. Тому в результаті Соловейко вийшов максимально сучасним як у плані дизайну сайту, так і за його наповненням», – розповідає автор проекту.

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Сукня довга пряма “Геометрія”

За рік свого існування у проекту з’явилось багато справжніх друзів як серед артистів, які поширювали інформацію про проект на своїх сторінках у соцмережах, давали інтерв’ю, так і серед користувачів сайту. Проте одним з головних своїх досягнень вони вважають появу власної аудиторії, яка щодня зростає.

«Коли я щось роблю для Соловейка, то виходжу із своїх власних смаків та уподобань. Я часто слухаю спеціалізовані інтернет радіо-канали: рок, релакс та інші. А подібного інтернет-радіо української народної пісні не було… Плюс мене дуже зачепила тема із нещасним лімітом на українську музику. Особливо гидко було читати, що якісної української музики – мало. Це також стало додатковим подразником. Тому у нас будуть рок, електроніка, джаз, неофолк і, навіть, індастріал. Ну і, звичайно ж, справжня прикраса ефірів – наші легендарні колективи та виконавці XX століття. Зараз роботи вже на фінішній прямій, більше нічого казати не буду», – інтригує своїми планами на майбутнє Макс Туровський.

Фактично усім (від питань технічних до фінансових) займається сам Макс Туровський, тому наразі проект буде радий прийняти будь яку підтримку від охочих.

Global Ukraine News бажає проекту «Соловейко» невпинно виспівувати українські народні пісні, даруючи українцям якісно нову музику. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.