«Школа вівчарства» у Карпатах: як стати справжнім вівчарем?

153

«Школа вівчарства» – це унікальний проект, що надає можливість опанувати одну з найдревніших професій у Карпатах – вівчарство. Ця надзвичайна школа розташована у селі Колочава (Закарпатська область).

vivcВівчарство завжди приваблювало своєю романтичністю та можливістю півроку жити серед тиші гір, далеко від метушні. Вівчарству ніколи не навчали у жодному закладі, її основи опановували прямо в польових умовах. Батько навчав сина, дід – онука, і так з покоління в покоління передавалися секрети розведення та випасу овець.

vivc1

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Сукня довга пряма “Геометрія”

Футболка

vivc2

Та часи змінюються і тепер дідівська праця мало приваблює молодь, яка все більше віддаляється від сільського способу життя та ведення господарства. А що вже казати про жителів міст, багато з яких навіть не бачили справжньої вівці. Тому аби познайомити туристів з вівчарством та навчити основ цієї праці колочавці відкрили Школу вівчарства.

Цікавим є те, що місце розташування школи не є стабільним, вчителі кочують разом із тваринами. Місце ночівлі знаходиться на одній з найкрасивіших та найвищих вершин Горган – Стримбі. І вже там починається школа справжнього вівчарства. Учням пропонують майстер-класи з доїння вівці, процесу виготовлення сиру, грі на сопілці та трембіті, і, авжеж, скуштувати вівчарській обід.

vivc3

Школа вівчарства починає працювати у середині травня, саме тоді вівці виганяються на випас.  Отара поступово підіймається в гори. Два місяці – липень, серпень – вівчарі перебувають високо у горах. Тож найбільш витривалі учні мають змогу стати справжніми вівчарями.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.