#RZECZoBiznesie: Чи врятує керівник-музикант «Українську залізницю»?

59

Джерело: Rzeczpospolita

Переклад: Ірина Майданська, «Євромайдан-Варшава»

Ведучим програми #RZECZoBiznesie 14 квітня був Павло Ружинський. У цьому випуску програми гостем був Войцех Балчун, екс-голова Польської державної залізниці та музикант рок гурту «Chemia», який нещодавно переміг у конкурсі на посаду голови «Укрзалізниці», гіганта на ринку праці, в якому працює 300 тис. осіб. Це – важка місія, бо підприємство зараз у складній фінансовій ситуації і потребує реструктуризації. Які плани має польський менеджер? Чи пристрасть до музики допомагає бізнесу? Як сприймають українці потенційного керівника Укрзалізниці? Як пан Балчун вибудовуватиме співпрацю?

Брелок “Тризуб”

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Більше менеджер чи музикант?

«Оскільки я – близнюк за знаком зодіаку, то ці два елементи для мене – рівносильно важливі», – говорить Войцех Балчун, зізнаючись, що коли залишав польську залізницю дещо радикально заявив про те, що «зав’язує» з бізнесом. «Музика ніколи би мені не набридла, – підкреслює він. – На щастя, мене підтримують друзі, які не змушують вибирати між музикою та бізнесом».

Чи те, що Ви – музикант, який грає важкий рок не перешкоджає у провадженні бізнесу?

Балчун зізнався про страх щодо того, що музика перешкоджатиме, особливо коли брав участь у конкурсі на посаду голови «Укрзалізниці». Вдалось йому виграти з-поміж 30 кандидатів у двох етапах конкурсу, перебуваючи під пильним наглядом міжнародних організацій.

«Це – серйозне випробування, але і особистий ризик», – підкреслює Войцех Балчун, додаючи, що українська залізниця потребує конкретної реструктуризації та серйозних інвестицій. «Найбільшою проблемою, з якою змушений буду боротись – це корупція, яка є глобальним явищем українського бізнесу». На його думку, уряд знає про існування такої проблеми, тому розраховує на їхню допомогу у Києві.

Коли формальна інавгурація?

«Сьогодні (14 квітня – ред.) я дав згоду на призначення мене головою», – сказав Балчун. Передбачає, що фактично приступить до виконання своїх обов’язків у першій половині травня, тільки потрібна ще згода Прем’єр-міністра (…).

Чи українці не бояться?

«Вже є острахи серед профспілок. Вони бояться масових звільнень», – сказав Войцех Балчун, але зазначає, що для початку необхідно провести повний аудит компанії –  тільки опісля він зможе запропонувати конкретний план реструктуризації. Войцех Балчун переконує, що українці хочуть змін і дочекаються їх.

«Я розумію, що на цей проект маю обмежений час, – підкреслив він. – Це може тривати недовго, але повинне бути успішним. Коли ти – музикант, твій мозок постійно тренується. Гра на музичних інструментах змушує сіру масу рухатись і це дуже допомагає при керуванні бізнесом».

Довідка

«Укрзалізниця» входить до ТОП-100 найбільших держпідприємств України. В управлінні «Укрзалізниці» перебуває 21,6 тис. км залізничних колій (47% електрифіковані), близько 4 тис. локомотивів і 123 тис. вагонів. На це підприємство припадає близько 60% обсягу вантажних і 38% пасажирських перевезень в Україні.

У першій половині 2015 р. «Укрзалізниця» звітувала про консолідований чистий дохід у розмірі 28,9 млрд. грн. (+23% до відповідного періоду минулого року), а чистий збиток компанії впав до 4,7 млрд. грн. (у порівнянні з 8,2 млрд. грн. чистого збитку за аналогічний період 2014 р.).

Конкурс на посаду керівника ПАТ «Українська залізниця» був оголошений 25 лютого 2016 року. В конкурсі взяв участь 31 претендент. Засідання комісії відбулися 4, 5 і 7 квітня 2016 року.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.